Awokado, to egzotyczny owoc, który można nabyć w większości supermarketów. Występuje w różnych odmianach, ale najpopularniejsza jest ta, w której owoce są zielone. Inną odmianą jest odmiana Hass, której owoce są ciemnobrązowe. Awokado jest owocem posiadającym wiele właściwości odżywczych. W jego składzie można znaleźć między innymi witaminę A, witaminę D i B12 oraz wapń, tak ważny dla prawidłowego funkcjonowania układu kostnego. Poza tym zawiera witaminę C, B6, żelazo oraz magnez. W tym niewielkim owocu mieszczą się mikroelementy, dzięki którym zostaje obniżony poziom cholesterolu w organizmie.
Jak jeść awokado? Jeśli ktoś je je po raz pierwszy, może mieć z tym mały kłopot, ponieważ w czasie zakupu, należy zwrócić uwagę na miękkość owocu. Jeśli owoc będzie zbyt twardy, to jego zjedzenie będzie niemożliwe, ponieważ twardość oznacza, że owoc jest niedojrzały. Dlatego należy wybierać owoce, które są miękkie i przy naciśnięciu uch skórki, pozostaje niewielkie wgłębienie, które po chwili znika.
Samo otwieranie owocu jest bardzo proste. Wystarczy nożem przekroić owoc na dwie części wzdłuż jego wysokości. W środku znajduje się duża, okrągła pestka, której się nie przekroi, ale wokół niej przekrojenie owocu jest bardzo proste, ponieważ jest on bardzo miękki. Teraz należy umieścić owoc w dłoniach tak, aby jego dwie połowy znajdowały się w dłoniach i przekręcić obie części w dwie strony. Wtedy jedna z części obróci się wokół pestki, natomiast w drugiej ona zostanie. Teraz wystarczy tylko wbić nóż w pestkę, która jest bardzo twarda, tak, aby pestka nabiła się na niego i obrócić. W ten sposób pestka łatwo wyjdzie z miękkiego owocu.
Awokado można jest bez żadnych dodatków. Jest bardzo smaczne i ma nietypową konsystencję przypominającą masło, dlatego najlepiej jest jeść je łyżeczką poprzez wybieranie jego miąższu. Wybiera się go aż do skórki. Jeśli chodzi o pestkę, to nie warto jej wyrzucać. Ma ona również wiele cennych właściwości. Można ją zetrzeć na tarce o małych oczkach i w małych ilościach dodawać do potraw.

www.diamondchand.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here