Parzenie herbaty może być naprawdę fascynującym procesem. Wszystkich jej wielbicieli zachęcamy więc do tego, aby zapoznali się z różnymi rodzajami parzenia herbaty. Szybko staną się w tym mistrzami i będą mogli tą wiedzą zabłysnąć w towarzystwie. Zapraszamy więc do lektury na temat różnych sposobów parzenia herbaty.

Przeczytaj też: https://www.um.pl/w-czym-parzyc-herbate-przeglad-mozliwosci/

Parzymy herbatę – zaparzacz i French Press

Od jakiegoś czasu rekordy popularności w zaparzaniu herbaty biją zaparzacze. Malutkie pojemniki, które napełniamy niewielką ilością herbaty liściastej, zamykamy, wkładamy do szklanki lub filiżanki, zalewamy wrzątkiem i czekamy kilka minut aż herbata odda całą swoją esencję do szklanki. Po tych kilku minutach zaparzacz wyjmujemy i już możemy delektować się smakiem i zapachem ulubionej herbaty. To bardzo prostu i wygodny sposób na zaparzanie liściastych herbat. Zaparzacze są wielokrotnego użytku, możemy z nich korzystać za każdym razem, gdy mamy ochotę napić się aromatycznej herbaty. Mało tego, w zaparzaczu możesz również mieszać odmiany różnego rodzaju herbat aż uzyskasz smak, który najbardziej przypadnie Ci do gustu. Polecamy ten sposób parzenia miłośnikom herbaty liściastej.

Innym, równie ciekawym i prostym sposobem na zaparzenie herbaty jest french press, który zazwyczaj wykorzystujemy do parzenia kawy. Jego niewątpliwą zaletą jest to, że przy pomocy french press zaparzymy nie jedną, ale kilka filiżanek jednocześnie. To rozwiązanie sprawdzi się więc idealnie, gdy odwiedzą nas goście. Liście we french pressie pozostają jednak na dnie przez cały czas, po upływie kilkunastu minut parzenia herbata może więc być już dla nas niesmaczna i zbyt mocna. Warto więc o tym pamiętać i herbatę z french pressa rozlać od razu do filiżanek.

W czym jeszcze parzyć herbatę?

Są jeszcze inne rozwiązania, które zapewniają nam doskonały smak i aromat naszego ulubionego naparu. Jednym z nich są popularne sitka do parzenia herbaty. Te małe koszyczki, umieszczane na szklance, służą nam do tego, aby odmierzyć w nich liściastą herbatę oraz umieścić je we wrzątku na kilka minut. Dzięki temu liście nie przedostają się do filiżanki, a my nie musimy się niczym stresować, tylko spokojnie dopijać ulubiony napój. Taki sposób parzenia daje nam zazwyczaj niezbyt mocną herbatę. Jeśli więc w takiej gustujemy, możemy śmiało korzystać z tego rozwiązania.

Zobacz też: http://www.galax-sport.pl/zrobic-mydlo-domowymi-sposobami/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here