Wydawać by się mogło, że streetwear to nowe pojęcie, które funkcjonuje w modowym słowniku od niedawna. Jak się jednak okazuje przybyło ono do nas już dawno temu „zza Oceanu”, a jest to nic innego jak dobrze wszystkim znana moda ulicy. W tym artykule powiemy sobie o tym czym charakteryzuje się wyżej wspomniana i co zrobić, aby wpasować się w jej kanony. 

Streetwear – czyli co na siebie włożyć?

Jeżeli zależy nam na tym aby móc powiedzieć o sobie, że reprezentujemy styl uliczny, koniecznym jest zadbanie o kilka podstawowych elementów garderoby. Streetwear to przede wszystkim luźne ubrania FILA, spodnie z obniżonym krokiem jak i również te z licznymi przetarciami i dziurami. W związku z tym warto by było zainwestować właśnie choćby w jedną parę wyżej wymienionych elementów garderoby. Oprócz tego w szafie stylizowanej na streetwear nie powinno zabraknąć luźnej bluzy FILA czy czapki z ekstrawaganckim nadrukiem. Wszystko to pozwoli nam poczuć się niczym ikona mody ulicznej. 

Wbrew powszechnym przekonaniom moda uliczna w żadnym wypadku nie jest nastawiona na ciemne kolory typu czerń czy odcienie szarości. Oczywiście zdarzają się również i elementy stylizacji streetwearowej prezentujące się w wyżej wspomnianych barwach, nie mniej jednak nie jest to reguła. Mówiąc o modzie ulicznej śmiało możemy wspomnieć o intensywnych i żywych kolorach. Wielu osobom kojarzy się ona również z różnymi odcieniami koloru niebieskiego, a wszystko przez wzgląd na to, że niemal stałym elementem ulicznego outfitu jest dżins FILA

Streetwear – idealne obuwie dla mody ulicznej

Outfit w stylu streetwear powinien być nastawiony przede wszystkim na wygodę oraz dobry wygląd. W związku z tym wybierając odpowiednie buty, powinniśmy przede wszystkim postawić na komfort, wysoką jakość oraz nietuzinkowość. W tym wypadku świetnie sprawdzą się markowe sneakersy, które są najczęściej wybieranym typem obuwia przy tego typu stylizacjach.

Przede wszystkim powinniśmy mieć na względzie fakt, że moda uliczna wbrew wszelkim skojarzeniom powinna odznaczać się wysokiej jakości, markową odzieżą oraz perfekcyjnie współgrającymi ze sobą elementami garderoby. Aby móc osiągnąć powyższy efekt warto niewątpliwie zainwestować w buty i ubrania FILA. Pamiętać należy o tym, że moda uliczna dedykowana jest odważnym osobom, które nie boją się podejmowania modowych wyzwań, a wręcz traktują je jako możliwość wyrażania siebie nawet, jeśli spotka się to z krytyką ze strony społeczeństwa.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here