Każdy młody człowiek marzy o tym, aby jak najszybciej zdobyć prawo jazdy. Nie można się temu dziwić. W dzisiejszych czas trudno jest bowiem wyobrazić sobie funkcjonowanie bez prawa jazdy. Coraz więcej pracodawców wymaga, aby pracownicy posiadali właśnie prawo jazdy.

Droga do zdobycia prawa jazdy nie jest jednak wcale taka prosta. Po pierwsze trzeba odbyć kurs na prawo jazdy. Kurs taki składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap do zajęcia teoretyczne. Podczas takich zajęć kursanci zapoznają się z przepisami ruchu drogowego. W ramach zajęć teoretycznych odbywa się także kurs pierwszej pomocy. Część teoretyczna trwa 30 godzin. Zajęcia teoretyczne kończą się odbycie wewnętrznego egzaminu. Przypomina on ten prawdziwy egzamin teoretyczny na prawo jazdy. Po jego zdaniu można przystąpić do części praktycznej.

Jak można się domyśleć część praktyczna polega na poruszaniu się samochodem do mieście. Młody kierowca uczy się jazdy samochodem oraz wykonywania różnego rodzaju manewrów, takich jak na przykład parkowanie. Część praktyczna tak jak część teoretyczna także trwa 30 godzin. Zajęcia kończą się wewnętrznym egzaminem. Po jego zdaniu kursant otrzymuje dokumenty, z którymi udaje się do WORD w celu zapisania się na egzamin na prawo jazdy.

Pytanie ile trwa egzamin na prawo jazdy. Wszystko zależy od części egzaminu, do której przystępujemy. Część teoretyczna egzaminu na prawo jazdy trwa 20 minut. W tym czasie kursanci muszą odpowiedzieć na wszystkie pytania. Jeśli egzamin teoretyczny zakończy się pozytywnie można przystąpić do egzaminu praktycznego. Ten składa się z trzech elementów. Pierwszy to sprawdzenie stanu technicznego samochodu, drugi to wykonanie manewrów na placu i trzeci etap to jazda po mieście. Łącznie taki egzamin praktyczny trwa zwykle około godziny.

Egzamin na prawo jazdy dla każdego jest bardzo stresujący. Nie ma się co dziwić. Napięcie jest dość duże. Dotyczy to zwłaszcza części praktycznej kiedy egzaminowany musi autem wyjechać na miasto i poruszać się normalnie w ruchu drogowym.

geostrefa.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here