Nie od dziś wiadomo, że organizm nastolatka rozwija się bardzo prężnie, a do tego potrzebuje odpowiedniej ilości makro- i mikroelementów, a także szeregu ważnych witamin. Jeśli jesteś rodzicem nastolatka już po samych obserwacjach swojej pociechy wiesz jak wiele energii potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Jak to mówią świat nastolatków rządzi się swoimi prawami, a każdy z nich chce nad nim nadążyć. By nasze nastoletnie dziecko prawidłowo się rozwijało warto zadbać by zażywało regularnie witaminy dla nastolatków.

Oczywiście żadne syntetyki nie zastąpią tych naturalnych jednak znając zwyczaje rozbrykanych małolatów doskonale wiemy jak pobieżnie potrafią potraktować domowe posiłki. Ileż może być witamin w tych zalewie kilku kęsach chwytanych w locie między domem, a szkołą oraz domem, a przykładowo boiskiem do gry w piłkę nożną. Na szczęście my rodzice bacznie obserwujemy nasze wulkany energii i możemy zadbać o ich prawidłowy rozwój w odpowiednim momencie reagując.

Wiek buntu (a takim niewątpliwie jest okres dojrzewania) dodatkowo utrudnia przemówienie do rozsądku naszych pociech i komunikacje z nimi. Buzujące hormony sprawiają, że za nic mają nasze przytaczanie statystyk, wyników badań wybitnych naukowców na temat wzmożonego zapotrzebowania organizmu w wieku dojrzewania na makro- i mikroelementy. Dla nich to najzwyklejsze w świecie mrzonki. Najważniejsze jest to, że my wiemy co i jak. Nie jest tajemnicą, że w okresie wzmożonego rozwoju wszelkie niedobry witaminowe mogą mieć fatalne skutki.

Bardziej pokorne dzieciaki dadzą namówić się na suplementacje witaminy dla nastolatków chociażby w obliczu choroby czy przeziębienia. W tym czasie organizm bardziej wyczerpany myśli mniej buntowniczo, a więc łatwiej o namówienie do rozpoczęcia wzmacniania organizmu. Można dziecko zachęcić np. dyskusją, przedstawiając argumenty w stylu „Jak uzupełnisz wszystkie niedobory witaminowe zaczniesz mieć więcej siły na swój ukochany sport„. Fana komputerowych gier wideo zachęci pogadanka o zbawiennym wpływie niektórych witamin na koncentracje oraz czas reakcji naszego organizmu na różnorakie bodźce występujące w projekcjach wideo. Co by to nie było ważne by przekonało buntownika do współpracy.

Witaminy dla nastolatków – suplementy

Warto też wspomnieć słowem teorii przemawiającej zapewne do rodziców nastoletnich niesforniaków, że wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje witamin. Jedne z nich to rozpuszczalne w tłuszczach witaminy z grupy A,D, E, i K, które organizm człowieka jest w stanie magazynować. A drugie to wszelkie pozostałe witaminy rozpuszczalne w wodzie i niestety wydalane z moczem. To głównie te witaminy rozpuszczalne w wodzie powinniśmy suplementować. Przedsiębiorstwa farmaceutyczne oferują nam witaminy dla nastolatków rożnych firm, mamy więc olbrzymi wybór suplementów, ale zalecałabym wcześniejszą wizytę u lekarza POZ w celu zrobienia odpowiednich badań krwi i ustalenia niedoborów u naszego nastolatka. Trzeba przecież pamiętać, że zapotrzebowanie na dane witaminy jest różne u obu płci (zazwyczaj większe zapotrzebowania na witaminy mają chłopcy).

[Głosów:1    Średnia:5/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNaturalne witaminy
Następny artykułZioła na stawy

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here