Chorwacja to wspaniały kraj – pełen słońca, plaż, zabytków, bałkańskiego temperamentu i wspaniałych potraw. Co więcej – jest to także raj dla żeglarzy, którym spokojne wody Adriatyku zapewniają przyjemną żeglugę. Pozostaje jednak pytanie – jak wybrać najlepszy czarter jachtów w Chorwacja?

1) Wymagania armatora

Na początku warto zastanowić się nad tym, czego powinien od nas wymagać armator. Otóż na pewno musimy mieć zaświadczenie o patencie sternika jachtowego. Co więcej wymagane, jest także świadectwo radiooperatora. Oprócz tego oczywiście dochodzą do tego opłaty związane z czarterem jachtu, ale o nich powiemy za chwilę.

Jeśli znajdziemy albo ktoś poleci nam armatora, który nie wymaga powyższych dokumentów, to w zasadzie warto jednak zastanowić się nad innym armatorem. Bowiem powyższe dokumenty usankcjonowane są prawnie i ich posiadanie jest absolutną koniecznością.

2) Opłata za jacht

Następnie warto poruszyć zagadnienie kwestii finansowej czarteru za jacht w Chorwacji. Otóż standardowo płacimy opłatę za wynajem, kaucję oraz ubezpieczenie. Dochodzi jeszcze do tego zazwyczaj opłata za przygotowanie jachtu do rejsu oraz opłata za Internet. Czasem także niektórzy armatorzy rezygnują z kaucji na rzecz wyższego ubezpieczenia.

I teraz czym się kierować? Czy wybrać czarter jachtów w Chorwacja, który będzie najtańszy? W zasadzie nie jest to najlepsze wyjście z sytuacji. Niestety bowiem w ten sposób możemy wynająć jacht, który będzie kiepskiej jakości i zupełnie nie będzie nadawał się do rejsu. Co zatem lepiej uczynić? Otóż kierujmy się tym , jakiego jachtu potrzebujemy oraz jaka jest jego jakość.

3) Opinie w Internecie

Warto jeszcze zapoznać się z opiniami i komentarzami w Internecie dotyczącymi różnych firm zajmujących się czarterem jachtów w Chorwacji. Takie opinie znajdują się wszędzie. Oczywiście nie jest to najbardziej wiarygodne źródło informacji, niemniej jednak może dać nam wiele cennych wskazówek. Cennym źródłem informacji mogą być szczególnie fora dla żeglarzy.

Oczywiście nie warto wybierać tych firm, o których padają nieprzyjemne komentarze. Szczególnie warto zwrócić uwagę na to, czy ktoś nie skarży się na nieterminowość, zły stan jachtu, nieodpowiednie wyposażenie jachtu.

Czarter jachtów w Chorwacji oferuje Agencja Żeglarska Kubryk

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here