Zastanawiasz się, co jest tutaj przede wszystkim stosowane? Jakie komponenty są używane, by potem (w niedługim okresie) powstały naprawdę dobrej jakości sprężyny talerzowe? Jakie mają one najważniejsze właściwości?

Jakie materiały są najczęściej stosowane?

Pamiętaj, by decydować się wyłącznie na sprężyny talerzowe oznaczone ciągiem znaków DIN 2093. Dlaczego jednak jest to ważna sprawa? Takie elementy są bowiem produkowane zgodnie z najwyższymi standardami. Oczywiście, trzeba na nie wydać nieco więcej gotówki w porównaniu do zwykłych akcesoriów. Naprawdę się to jednak opłaca. Wszak jakość jest na zupełnie innym poziomie… Okazuje się, ze sprężyny talerzowe DIN 2093 powstają między innymi ze stali sprężynowej lub stali nierdzewnej typu A1. Użycie wyłącznie wysokiej jakości materiałów sprawia zaś, że takie akcesoria są nie tylko eleganckie, ale przede wszystkim solidne. Na uwagę zasługuje fakt, iż powłoka jest fosfatyzowana. Sporo osób zastanawia się, jaki jest konkretny zakres (to natomiast bardzo istotne w aspekcie wyboru tych akcesoriów). Dla elementów wykonanych ze stali sprężynowej wynosi on od M3 do M80. Z kolei dla akcesoriów zrealizowanych przy użyciu stali nierdzewnej A1 zakres waha się od M3 do M20.

Zobacz także: http://www.u21.pl/sruby-pasowane-iso-7379-najwazniejsze-fakty/

Charakterystyka sprężyn talerzowych

Sprężyny talerzowe cechują się wszechstronnym zastosowaniem. Między innymi z tego względu, że w sklepach swobodnie można kupić podkładki talerzowe mające grubość wynoszącą od 0,2 do nawet 10 mm. To zaś ułatwia dopasowanie tych akcesoriów do zastosowania w ramach danej branży. Wykonanie z porządnych materiałów przekłada się na późniejsze właściwości. Dobrej jakości sprężyny talerzowe to na przykład duża nośność przy relatywnie małym ugięciu sprężyny. Takie akcesoria wykazują znacznie lepsze wykorzystanie przestrzeni oraz mają wysoką trwałość zmęczeniową. Co jeszcze trzeba wiedzieć na ich temat? Występuje tutaj brak skłonności do odkształcania. Dzięki temu sprężyny talerzowe DIN 2093 są stosowane w rozmaitych branżach.

Wykorzystuje się je między innymi w zaworach bezpieczeństwa. Poza tym można, dzięki nim, liczyć na odpowiednie zabezpieczenie (przed przeciążeniem w przypadku rozdzielni transformatorowej). Sprężyny talerzowe pomagają uzyskać kompensację luzu na łożyskach kulkowych. Swobodnie można zdecydować się na takie akcesoria, które sprawdzają się również pod postacią hamulców (bezpieczeństwa, czy stosowanych w pojazdach budowlanych). Nie może zatem zaskakiwać, że te elementy są określane jako wyjątkowo uniwersalne.

Pełny asortyment sprężyn talerzowych znajdziesz na stalmut.pl/oferta/podkladki/sprezyny-talerzowe-din-2093/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here