Osoby, które na co dzień obracają gotówką wiedzą, że bez niej nie sposób funkcjonować. Za niemal wszystko trzeba płacić, więc dobrze jest mieć codziennie przy sobie pewną ilość pieniędzy, która wystarczy na pokrycie kosztów zakupów spożywczych, paliwa, lub na przykład obiadu, który ma się zamiar zjeść na mieście. Ludzie codziennie płacą gotówką, ale nie trudno zauważyć, że równie popularnym sposobem płatniczym jest regulowanie należności kartą kredytową, albo debetową. W zależności od tego, jaką dana osoba posiada. Niektórzy uważają, że jeśli płaci się gotówką, to ma się większą kontrolę nad swoimi finansami. Nie do końca jest to prawda, bo w dzisiejszych czasach można zalogować się na swoje konto, nawet za pomocą telefonu i sprawdzić w każdej chwili ile jest na nim dostępnych środków. W związku z tym teza, że nie ma się kontroli nad finansami, nie jest do końca słuszna. Chociaż niektórzy ludzie rzeczywiście płacą kartą na potęgę i oni rzeczywiście w pewnym momencie mogą stracić rachubę, a opamiętanie przychodzi w chwili, w której kończą się środki na koncie, a płatność nie może zostać zrealizowana.

Niektóre osoby są przeciwnikami płacenia kartą z jednego prostego powodu. Nie mają oni konta, na które przelewane są pieniądze. A szkoda, bo zakładanie konta w banku trwa zaledwie piętnaście minut, więc można poświęcić tę chwilę i je założyć. Nie jest powiedziane, że trzeba stale z niego korzystać, ale przydaje się w awaryjnych sytuacjach, a poza tym, można je podać w pracy, albo znajomym. Po pewnym czasie można zauważyć, że osoba, która założyła konto, zaczyna się do niego przyzwyczajać. Jak to mówią, najgorsze są te pierwsze kroki, a potem okazuje się, że realizacja przelewów jest sto razy prostsza, jeśli ma się możliwość zlecania ich za pomocą sieci. Nie trzeba tracić czasu i stać w kolejkach w banku albo na poczcie. Wystarczy kliknąć myszką kilka razy i gotowe. Przelew został wysłany. Jest to naprawdę ogromna wygoda, więc chociażby z tego względu warto mieć konto. Poza tym można założyć takie, którego prowadzenie nic nie kosztuje. Jednak uprzednio trzeba dokładnie zapoznać się z ofertą, a także z umową.

Zdarza się bowiem tak, że za założenie konta nie płaci się ani złotówki i prowadzi się je również za darmo, ale może być tak, że jedynie przez pierwsze trzy miesiące. W związku z tym należy dokładnie dopytać o szczegóły, bo są one bardzo istotne, jeśli w grę wchodzą realne pieniądze. Niektóre konta nie są płatne, jeśli w miesiącu realizowane są z nich przelewy, albo gdy są na nie wpływy. W przeciwnym razie konieczne jest zapłacenie prowizji za prowadzenie go, a także za kartę płatniczą. Nawet wówczas, jeśli się z niej nie korzystało. Warto przyjrzeć się temu zagadnieniu bliżej, bo być może stwierdzi się, że warto mieć rachunek w banku. Niektóre sprawy naprawdę stają się prostsze, gdy się go ma. Zwłaszcza że założenie go trwa chwilę, więc nie odczuje się tego i na pewno nie będzie to stratą czasu. Warto wybrać bank, który znajduje się w pobliżu domu.

blogfinance24.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here