Pajączki na twarzy? To problem, z którym zmaga się wiele osób. Może mieć różne przyczyny, zawsze powoduje jednak obniżenie samooceny. Istnieje jednak sposób, by przywrócić cerze ładny wygląd i odzyskać pewność siebie: profesjonalne zamykanie naczynek. Na czym polega ten zabieg i gdzie go wykonać? Na jaki efekt końcowy można liczyć?

Co jest przyczyną powstawania pajączków?

Pajączki to zwyczajowa nazwa dla pękających naczynek, które objawiają się na twarzy brzydkimi zaczerwienieniami. Zmiany, początkowo niewielkie, z czasem się powiększają i zaczerwieniają. Stan skóry coraz bardziej się pogarsza.
Dlaczego naczynka pękają i powodują mini krwotoki pod skórą? Powody mogą być różne. Zdarza się, że przyczyną są zaburzenia układu krwionośnego albo zakłócenia hormonalne – dlatego w przypadku występowania pajączków trzeba odwiedzić lekarza specjalistę. Tendencja do pękających naczynek może też zostać odziedziczona. Naczynka są osłabione i łatwo pękają z powodu genów. W jednym i drugim przypadku problemu nie należy ignorować. Im szybsza konsultacja ze specjalistami, tym krótsze i bardziej skuteczne będzie leczenie cery naczynkowej.

Zamykanie naczynek – laserowe usuwanie pajączków raz na zawsze

Jak poradzić sobie z pękającymi naczynkami? Do skóry naczynkowej warto stosować odpowiednie kosmetyki. Delikatne, wspierające naturalne funkcje skóry i prawidłowe krążenie. Te pomogą w utrzymaniu skóry w dobrej kondycji. Trzeba też odwiedzić lekarza, który pomoże ustalić przyczynę pajączków i w przypadku np. zaburzeń hormonalnych – poleci przyjmowanie leków.
Żeby pozbyć się zmian skórnych, nie wystarczy jednak zmiana pielęgnacji. Konieczne będzie ich usunięcie. Nowoczesnym i skutecznym zabiegiem jest laserowane zamykanie naczynek – bezbolesne i efektywne. W przypadku niewielkich zmian wystarczy jedna wizyta w gabinecie kosmetycznym, żeby usunąć brzydkie pajączki z twarzy. Laser domyka pęknięte naczynia i zapobiega występowaniu podskórnych krwiaków. Skóra odzyskuje zdrowie i ładny wygląd. Zabieg może zostać wykonany u każdej osoby, która nie zmaga się z przewlekłą chorobą i nie cierpi na poważne zaburzenia dotyczące skóry (jak zapalenie skóry czy łuszczyca). Przeciwwskazaniem jest również ciąża.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here