Zdrowa dieta indywidualna – jakie produkty jeść, a z czego zrezygnować?

0
925

Kiedy chcemy schudnąć, musimy urozmaicić swoją dietę i kierować się jasnymi instrukcjami, które sprawiają, że dieta jest prostsza i skuteczniejsza. Można wyróżnić produkty, których należy unikać, jak również produkty, które wspomagają odchudzanie i poprawiają nasze zdrowie. Niestety, nie wszystkie kalorie są równe, dlatego na diecie indywidualnej, która ma nam pomóc w odchudzaniu, należy brać pod uwagę nie tylko wartość energetyczną, ale także skład odżywczy produktu.

Co powinniśmy jeść na diecie?

Pierwszym produktem, wokół którego powstało wiele mitów, są jajka. Powinny stać się nieodłączną częścią diety indywidualnej na odchudzanie. Jaja mają dużo białka, zawierają zdrowe tłuszcze oraz są bardzo sycące. Jajecznica lub omlet z dwóch jajek to świetny pomysł na śniadanie, po którym przez długi czas nie odczujemy głodu. Ważną grupą produktów, które powinny się znaleźć w naszej diecie, są również zielone warzywa. Można je dodawać do każdego posiłku. Szpinak, wszystkie odmiany kapusty, zielona sałata i inne warzywa to sposób na zaspokojenie głodu bez dodatkowych kalorii. Zawierają dużo błonnika, witamin i minerałów. Do diety warto włączyć również tuńczyk lub inne ryby. Jest to jeden z lepszych gatunków ryb na diecie odchudzającej. W tuńczyku znajdziemy dużą ilość białka z niewielką ilością tłuszczu. Planując swoją dietę, powinniśmy także od czasu do czasu jeść rośliny strączkowe. Różne odmiany fasoli, soczewica i inne rośliny strączkowe są dużą dawką błonnika i białka dla naszego organizmu. Z racji tego, że nie są najpopularniejszymi produktami, mogą stanowić smaczną alternatywę dla codziennych potraw. Aby jeszcze bardziej ułatwić sobie pilnowanie diety, została stworzona dieta z dowozem Warszawa oparta na podstawowych zasadach zdrowego odchudzania.

Czego nie powinniśmy jeść na zdrowej diecie indywidualnej?

Wbrew pozorom zdrowa dieta indywidualna nie zmusza nas do rezygnacji ze wszystkich ulubionych przysmaków. Nie obejdzie się jednak od stopniowej zmiany swoich nawyków żywieniowych. Potrawy smażone na głębokim tłuszczu są pierwszą grupą dań, z których powinniśmy zrezygnować. Nawet najzdrowsze produkty po usmażeniu w dużej ilości oleju stają się „kalorycznymi bombami”. Należy również unikać zup w proszkach i innych produktów w podobnej formie. Zupy w proszku cieszą się dużą popularnością, ponieważ ich przygotowanie jest bardzo wygodne – nie trzeba ich gotować, wystarczy zalać gorącą wodą i danie jest gotowe do spożycia. Zupy w puszkach, podobnie jak wiele innych przygotowanych potraw, zawierają dużo sodu oraz ogromną ilość innych szkodliwych składników. Jednymi z największych źródeł „pustych kalorii” są również słodkie napoje gazowane. Niezależnie od tego, czy zawierają alkohol czy nie, słodkie napoje to właściwie same cukry proste. Innymi produktami, których powinniśmy unikać, są tłuste mięsa, biały chleb, czekolada, ciasta i torty, majonez oraz słodycze. Przejście na zdrową dietę nie oznacza oczywiście, że musimy zrezygnować z nich na zawsze – konieczne jest jedynie ich ograniczenie. Pomocny w utrzymaniu diety może być również catering dietetyczny z dowozem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here