W Polsce jest bardzo duża moda na inteligentne zegarki, dlatego też warto dowiedzieć się na jakie elementy zwrócić uwagę przy ich zakupie. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą kupić porządny smartwatch, ale niestety nie mają zielonego pojęcia na co zwrócić uwagę.

Czym tak naprawdę jest smartwatch?

Oryginalne smartwatche to nic innego jak inteligentne zegarki, które zamiast tradycyjnej tarczy ze wskazówkami wyposażone są w elektroniczny wyświetlacz. Największą zaletą tych niesamowitych gadżetów jest przede wszystkim to, że mogą one wyświetlać nie tylko godzinę, ale również wiele innych cennych informacji.

Dzięki nowoczesnemu smartwatchowi można dowiedzieć się między innymi o powiadomieniach z telefonu komórkowego. Mowa tutaj nie tylko o SMS i połączeniach, ale również o wiadomościach e-mail. Dużym zainteresowaniem cieszą się sportowe smartwatche, dzięki którym można na bieżąco monitorować swoją aktywność fizyczną. Najbardziej zaawansowane modele pozwalają kontrolować odtwarzacz muzyczny albo aparat fotograficzny.

System operacyjny ma znaczenie

Wybierając inteligentny zegarek warto zwrócić uwagę nie tylko na jego design i funkcjonalność, ale również na system operacyjny, który odgrywa bardzo ważną rolę. W dzisiejszych czasach możemy wyróżnić trzy najpopularniejsze systemy operacyjne. Mowa tutaj oczywiście o systemie Android Wear, Tizen i Watch OS.

W Polsce największym zainteresowaniem cieszy się obecnie system Android Wear. To właśnie z niego korzystają tacy producenci jak np.: LG, ASUS, Sony i Motorola. Jak łatwo się domyśleć system ten będzie najlepszym wyborem dla zagorzałych miłośników Androida. Watch OS to z kolei najlepszy wybór dla posiadaczy telefonów iPhone.

Porządny wyświetlacz

Oprócz systemu operacyjnego ważne jest również to, aby smartwatche wyposażone zostały w intuicyjny i solidnie wykonany wyświetlacz. Pamiętać należy o tym, że element ten ma bezpośredni wpływ nie tylko na wygląd nowego gadżetu, ale przede wszystkim na komfort w jego codziennym użytkowaniu.

Jeżeli chodzi o wyświetlacze to ważną rolę pełni tutaj ich energooszczędność, a dokładniej mówiąc czas pracy na jednym naładowaniu. Najbardziej wymagający użytkownicy powinni postawić w pierwszej kolejności na wyświetlacze OLED albo Amoled (Super Amoled).

Markowe smartwatche znaleźć można w sklepie Watchbook.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here