Wielu mężczyzn nie rozumie kobiet. Tak samo, jak wiele kobiet nie jest w stanie zrozumieć mężczyzn, choć tym wydaje się, że czyta się z nich jak z otwartej księgi, a przecież mężczyźni też mają swoje humorki. Jest też tak, że mężczyźni nie rozumieją innych mężczyzn, tak jak kobiety nie rozumieją innych kobiet. Jest to trochę zagmatwane, ale jak najbardziej prawdziwe.

Mówi się, że mężczyźni są bardziej bezpośredni

Mówi się, że mężczyźni są bardziej bezpośredniJeżeli czegoś chcą to otwarcie to powiedzą. A jeżeli czegoś nie chcą, to zrobią dokładnie to samo – też to powiedzą. Z kolei uważa się, że kobiety są mniej bezpośrednie i często, jak to się mówi, owijają w bawełnę. Czyli mniej więcej wygląda to tak, że jeżeli kobieta czegoś chce, to powie, że tego nie chce, a jeżeli czegoś nie chce, to powie, że to chce. To dopiero zakręcona logika. Na szczęście takie rozumowanie na temat mężczyzn i kobiet jest stereotypem, choć oczywiście niektórzy są poza wyjątkiem.

Tak więc i mężczyźni, i kobiety potrafią być bezpośredni oraz i mężczyźni, i kobiety potrafią owijać w bawełnę, doprowadzając nieraz swojego partnera do szaleństwa, bo ten nie wie już, czego w końcu dana osoba pragnie, czego oczekuje. Wielu facetów zastanawia się, jak dogodzić kobiecie.

Jak dogodzić kobiecie?

Ci mężczyźni, którzy są pewni siebie, z całą pewnością coś wymyślą, jakoś sobie poradzą. Jeżeli okaże się to strzałem w dziesiątkę, to fajnie. Jeżeli nie, to trudno. Uśmiechną się i obiecają sobie, że następnym razem wywrą na kobiecie ogromne wrażenie. Ci mniej pewni siebie panowie mogą mieć problem. Szczególnie ci całkiem nieśmiali, którzy przy pięknej kobiecie nie wiedzą, jak się maja zachować. Kobiety raczej wolą pewnych siebie mężczyzn, więc jeżeli chcesz jej dogodzić, to pierwszą rzeczą, na jaką powinieneś się zdecydować, z całą pewnością jest to, żebyś nieco nabrał pewności siebie. Jeżeli twoja wybranka będzie należała do bardzo pewnych siebie osób, a ty do tych najbardziej nieśmiałych, to pomyśl o tym, że za jakiś czas oboje nawzajem możecie mieć siebie po dziurki w nosie. Ona może uważać cię za sztywniaka i czuć się przy tobie niewyżyta, a ty możesz czuć się przy niej tak, jakby ktoś przywiązał cię do krzesła, a obok zostawił tykającą bombę. Nie brzmi to zbyt optymistycznie, czyż nie?

Wbrew pozorom, wielu kobietom nie trzeba zbyt wiele do tego, by mogły czuć się szczęśliwe, doceniane, kochane i tak, jakby były dla ciebie jedyną kobietą na świecie. Nie od dziś wiadomo, że kobiety uwielbiają rozmawiać. I nie chodzi tu o wymienianie plotek z przyjaciółką, ale o czysty dialog, taki który buduje więź. Przecież wiadomo, że związek bez dialogu (ale i bez bliskości fizycznej) skazany jest na porażkę. Ona nie musi nadejść szybko, może dopiero po roku, po dwóch czy po pięciu. Ale prędzej czy później nadejdzie. To jest nieuniknione. Jeżeli uważasz inaczej, to lepiej jak najszybciej przestań się oszukiwać.

Kobieta potrzebuje rozmowy

Jak więc jest napisane wyżej, kobieta potrzebuje rozmowy. To kolejna rzecz, oprócz nabranie pewności siebie, którą powinieneś zrobić, by dogodzić swojej kobiecie – często z nią rozmawiać. Zapytaj jej, jak jej minął dzień, opowiedz potem, jak minął twój. Jeżeli chce ci o czymś opowiedzieć, to jej wysłuchaj, a nie przewracaj oczami, że mówi o czymś, czego wolałbyś nie słyszeć. Jeżeli zarzuca ci, że czegoś jej brakuje w związku, to usiądź z nią i spróbujcie razem pomyśleć, co to może być. A nie postępuj tak, że mówisz, że dla ciebie jest wszystko w porządku, że znowu coś wymyśla, po czym wychodzisz trzaskając drzwiami. Jeżeli tak ci powiedziała, to nie dlatego, żeby ciebie wkurzyć, tylko dlatego, że faktycznie czuje, że coś się między wami dzieje nie tak i chciałaby to naprawić. Takim zachowaniem możesz tylko wbić kolejny gwóźdź do trumny waszego związku.

Wiadomo też, że kobieta potrzebuje bliskości

Często ją przytulaj, mów jak bardzo ją kochasz i jej to udowadniaj na każdym kroku. Uwierz, że ona odwdzięczy ci się dokładnie tym samym. Mów jej, że jest piękna, często patrz jej w oczy. Od tego z cała pewnością zmiękną jej kolana! Spraw także, by przy tobie czuła się bezpiecznie. Kobiety uwielbiają poczucie bezpieczeństwa. W końcu dzięki niemu mogą czuć się spokojnie. Gdyby przy tobie kobieta nie będzie czuła się bezpiecznie, prędzej czy później cię zostawi. Musisz udowodnić jej także to, że jesteś godzien zaufania. Ona też taka będzie wobec ciebie. Sam więc widzisz, że dogodzić kobiecie można nie tylko fizycznie, ale także psychiczne – dając jej świadomość tego, że ją kochasz, że się nią zaopiekujesz, że jej nie zostawisz, że zawsze wysłuchasz i może coś doradzisz.

Dla kobiet wszystkie te aspekty są bardzo ważne. Jeżeli nie jesteś tego w stanie zrozumieć, bo być może po prostu jeszcze nie dorosłeś do prawdziwej miłości, takiej na całe życie. Ale nie martw się, nic straconego. Z całą pewnością – prędzej czy później – zrozumiesz pewne kwestie i jeżeli do tej pory kobiety od ciebie uciekały, w końcu znajdziesz taką, która pozostanie przy tobie już na zawsze. A tego chce wielu z nas – związku i partnerstwa na całe życie, prawda?

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here