Rzeczy wykonywane własnoręcznie zwykle mają największą wartość i mogą rzeczywiście zachwycać swoją nienaganną i niepowtarzalną prezencją. W ten sposób tworzona jest często m.in. biżuteria. Osoby uzdolnione manualnie i posiadające bogatą wyobraźnię potrafią kreować fantastyczne rzeczy ze zwykłych sznurków, wstążek i odrobiny dodatkowych elementów, takich jak dżety czy ćwieki. Każdy natomiast powinien sobie poradzić z utworzeniem bransoletki z muliny. Dawniej, jakieś kilka lat temu, panował na nie ogromny szał – wszystkie dziewczynki w szkołach i liceach przesiadywały na przerwach z kawałkiem włóczki w ręce i tworzyły z niej małe dzieła sztuki. A jak zrobić bransoletkę z muliny? Wbrew pozorom nie jest to proces skomplikowany. Nawet nieutalentowane manualnie osoby powinny sobie z nim poradzić, zwłaszcza jeśli będą postępować według ogólnie przyjętych wskazówek. Swoją przygodę z muliną najlepiej rozpocząć od przygotowania bransoletki o wzorze jodełki. Jest ona najprostsza i jednocześnie bardzo efektowna.

Przygotowanie do pracy

Przygotowanie do pracyPrzed rozpoczęciem pracy głównej należy oczywiście zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia do wykonania bransoletki – przede wszystkim mulinę. Specjalną włóczkę można zakupić niemalże w każdym sklepie z pasmanterią oraz w marketach z akcesoriami krawieckimi. Kosztuje ona kilka złotych, a wystarcza do przygotowania przynajmniej dwóch czy trzech bransoletek. Mulina występuje też w wielu różnorodnych odcieniach kolorystycznych. Najlepiej zaopatrzyć się w jej różne wersje – wybrać włóczkę w barwie niebieskiej, zielonej, czarne, żółtej i różowej. Im więcej rozmaitych odcieni pojawi się na bransoletce, tym lepiej i efektowniej będzie ona wyglądać. Później, mając już pewne doświadczenie w tworzeniu takiej biżuterii, można zacząć kombinować z zestawianiem ze sobą najróżniejszych odmian muliny. Niektóre są dodatkowo pozłacane, inne fantastycznie się błyszczą. Szeroki wachlarz różnych odmian włóczki pozwala na idealnie dopasowanie ich do własnego indywidualnego gustu i stylu.

Przygotowanie bransoletki o wzorze jodełki

Na samym początku należy przyciąć mulinę na odpowiednią długość. W tym celu można owinąć nią kilkukrotnie dłoń i do otrzymanego wymiaru dodać kilka czy nawet kilkanaście centymetrów (w zależności od preferowanego rozmiaru bransoletki). Biżuteria z muliny może mieć różnorodną szerokość. Chcąc przygotować grubszą bransoletkę, należy połączyć ze sobą sześć czy nawet osiem nitek – w przypadku cieńszych bransoletek spokojnie wystarczą cztery nitki. Każdą z nich należy podzielić na pół i na ich końcu stworzyć małą pętelkę, która ma za zadanie ułatwić pracę.

Następnie trzeba już przejść do samego zaplatania nitek. Jak to robić? Otóż należy je ze sobą związywać, robiąc przy tym małe pętelki. Jako że dość trudno wyjaśnić ten proces samymi słowami, najlepiej poszukać w Internecie filmiku instruktażowego i postępować zgodnie z jego poleceniami. Wystarczy dokładnie śledzić ruchy występującej w takim filmie osoby i starać się je identycznie powtarzać, powracając nawet kilkukrotnie do tych samych instrukcji, aby jeszcze lepiej je zrozumieć i perfekcyjnie opanować. Na niektórych stronach wyjaśniających jak zrobić bransoletkę z muliny umieszczane są też zdjęcia prezentujące każdy kolejny krok pracy. One również okażą się bardzo przydatne – zwłaszcza dla osób kompletnie zielonych w tym temacie.

Czy robienie bransoletek z muliny jest trudne?

Czy robienie bransoletek z muliny jest trudne?Początkowo na pewno. Osoba, która nigdy wcześniej nie zajmowała się samodzielnym tworzeniem tego typu rzeczy, najprawdopodobniej nie od razu opanuje prawidłową technikę posługiwania się muliną. Będzie musiała posiedzieć nad swoją włóczką przynajmniej tych kilka godzin, aby spokojnie się z nią zaznajomić i dowiedzieć się, jak łączyć ze sobą poszczególne nitki i wykonywać z nich zachwycającą biżuterię. Warto mimo wszystko poświęcić ten czas na pozyskanie nowej i bezcennej umiejętności. Początki zawsze są trudne, ale po opanowaniu prawidłowej techniki okazuje się nagle, że tworzenie rzeczy z muliny nie jest tak naprawdę jakoś wyjątkowo skomplikowane. W końcu nawet małe dziewczynki z przyjemnością się tym zajmują.

Samodzielnie wytwarzają swoją przepiękną biżuterię i płacą za nią grosze – dokładnie tyle, ile kosztuje sama mulina. Ta specjalna włóczka jest też materiałem o ogromnych możliwościach. Mimo iż najczęściej wykonuje się z niej bransoletki o klasycznym wzorze jodełki, z czasem, gdy przestają one kogokolwiek zadowalać, można kombinować z odmiennymi wzorami lub próbować samemu wymyślać nowe koncepcje.

Jak zrobić bransoletkę z muliny?

Trzeba po prostu się tym zająć. Każdy jest w stanie opanować sztukę tworzenia biżuterii z włóczki – wystarczy odrobina samozaparcia i trochę czasu poświęconego na pozyskanie niezbędnej do tego wiedzy. Po kilku godzinach mozolnych prób, podczas których człowiek na pewno popełni liczne błędy, pierwsza bransoletka zostanie stworzona i nawet jeśli nie będzie w pełni perfekcyjna, usatysfakcjonuje swojego twórcę. Zdobędzie on wtedy motywację do dalszej aktywnej pracy z muliną.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here