Każda kobieta stara się jak może, żeby jej skóra była odpowiednio nawilżona.To właśnie od odpowiedniej pielęgnacji zależy stan naszej cery. Jak sprawić, by była ona nieskazitelna?

Nawilżanie skóry od wewnątrz

Nie każdy z nas wie, że żeby cieszyć się nawilżoną skórą, powinniśmy najpierw zadbać o prawidłową gospodarkę wodną naszego organizmu. Dlatego każdego dnia powinniśmy pić minimum 1,5 litra wody. Oprócz wody, można również spożywać świeżo wyciskane soki owocowe lub warzywne, ale w umiarkowanych ilościach.

Na czym polega nawilżanie skóry?

Nawilżanie skóry, nie polega tylko na codziennym nawadnianiu organizmu. Podstawą jest ograniczenie parowania wody. Można to osiągnąć na kilka sposobów, pierwsza sprawdzona metoda to stworzenie bariery ochronnej na powierzchni skóry. Zadaniem bariery jest zmniejszenie przenikliwości, czyli zahamowanie procesu odparowywania. Aby wszystko to osiągnąć, należy zaopatrzyć się w krem do twarzy, który wiąże wodę w skórze.

Przeczytaj też: http://trenujmadrze.pl/popularne-zajecia-fitness-czym-sie-roznia/

Jak nawilżyć skórę twarzy?

W celu zwiększenia nawilżenia skóry twarzy, najczęściej stosowane są maseczki, które zawierają wiele składników aktywnych. Równie ciekawym pomysłem jest stworzenie maseczki nawilżającej, samodzielnie w domu. Jedną z najbardziej skutecznych jest maseczka z siemienia lnianego, ponieważ gwarantuje skórze witaminę E oraz kwasy tłuszczowe omega 3. Nasza cera po zastosowaniu takiej maseczki nie dość, że jest nawilżona to jeszcze odżywiona i wygładzona.

Nawilżanie skóry tłustej

Wiele kobiet, które posiadają skórę tłustą myśli, że nie muszą stosować dodatkowo kosmetyków nawilżających, bo po co skoro ich skóra produkuje większe ilości sebum. Jest to jednak błędne myślenie, ponieważ każdy rodzaj skóry potrzebuje nawilżenia. Stosowanie tego typu preparatów, w przypadku skóry tłustej, wręcz jest pomocne, ponieważ reguluje produkcje sebum. Oprócz składników nawilżających w kremie, należy również szukać antybakteryjnych i przeciwzapalnych.

Nawilżenie, a natłuszczenie

Gdy skóra nie ma uszkodzonej warstwy ochronnej, powinnyśmy stosować krem nawilżający, którego zadaniem jest wiązanie wody w głębszych warstwach skóry. Z kolei, jeżeli doszło do uszkodzenia tej bariery, zaobserwujemy u siebie nadmierne przesuszenie, mimo stosowania kremu nawilżającego. Wtedy powinnyśmy poszukać takiego kosmetyku, który będzie nawilżał i natłuszczał jednocześnie. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie zregenerować skórę i odbudować barierę ochronną.

Źródło: https://slowlajf.org.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here