Niestety, Wasze ostatnie zakupy elementów złącznych pod wieloma względami nie były udane? Teraz chcecie zatem wyciągnąć wnioski z tej sytuacji? Macie zamiar zdecydować się na porządne śruby kołnierzowe? Z czego powstają takie właśnie akcesoria? W jakich branżach mogą być z powodzeniem stosowane?

Z czego powstają?

Dobrej jakości śruby z kołnierzem (spełniające normy DIN 6921/PN 82247) powstają z różnych komponentów. To na przykład stal węglowa. Specjaliści stosują także takie akcesoria, jak stal nierdzewna A2 (INOX) i stal kwasoodporna A4. Co jeszcze warto wiedzieć na temat tych elementów złącznych? Śruby kołnierzowe DIN 6921/PN 82247 posiadają metryczny albo drobnozwojny rodzaj gwintu. Występują w trzech różnych klasach wytrzymałości: 8.8, 10.9 i 12.9. Nie można nie wspomnieć, że są bardzo starannie zabezpieczone przed korozją. Klienci mają różne opcje do wyboru. Niektórzy decydują się na brak dodatkowej powłoki. Większość wybiera jednak elementy z zastosowanym ocynkiem galwanicznym, ocynkiem galwanicznym żółtym albo ocynkiem płatkowym. Jaka jest inna alternatywa? To śruby kołnierzowe, gdzie wykorzystano technikę o nazwie oksydowanie. Jaki jest tutaj zakres? Wszystko zależy tak naprawdę od komponentu głównego. Na przykład dla stali kwasoodpornej A4 ten zakres wynosi dokładnie M5 – M12.

Gdzie mogą być użyte?

Śruby kołnierzowe, które są dzisiaj opisywane, mają bardzo szerokie zastosowanie. Nie może to jednak dziwić. W końcu spełniają określone normy DIN 6921/PN 82247 ustanowione kolejno przez Niemiecki Instytut Normalizacyjny oraz Międzynarodową Organizację Normalizacyjną. W jakich branżach mogą być zastosowane? Na przykład w temacie motoryzacyjnym. Świetnie sprawdzają się w przemyśle samochodowym. Między innymi do układów zawieszenia. W jakich jeszcze sytuacjach śruby kołnierzowe znakomicie zdają egzamin? Fachowcy wykorzystują tego typu elementy do układów hamulcowych, a także sterujących.

Bardzo ważne jest to, żeby zdecydować się na porządne elementy złączne tego typu. Tylko wtedy będzie można bowiem liczyć na wszystkie wyżej wymienione zalety. Co zatem zrobić, aby nie popełnić żadnego błędu? Stawiajcie na śruby kołnierzowe, które zostały wyprodukowane przez dobrego producenta. Oczywiście, warto zwracać uwagę na spełnienie określonych norm. Nie zapominajcie także o innych aspektach. To odpowiednie dopasowanie do danego zastosowania. Warto zatem brać pod uwagę gabaryty oraz parametry techniczne. Tak, aby nie było sytuacji, że gotówka została wydana na nie do końca dobre elementy…

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here