W dobie internetu ludzie coraz częściej spędzają czas w domu przed komputerem, wierząc, że wirtualna rozmowa może zastąpić bezpośredni kontakt. Komunikatory, aplikacje w telefonie, Facebook, Instagram… Wszystko to sprawia, że wpatrujemy się coraz częściej i dłużej w monitory laptopów czy smartfonów. Kiedy nadchodzi lato podwórka świecą pustkami. Podobnie boiska szkolne czy piaskownice. Dzieci spędzają czas przed telewizorem i konsolą do gier, nie mając czasu, ani ochoty wyjść na dwór by pobawić się z innymi dziećmi. Przewrażliwione matki coraz częściej akceptują taką sytuację, bojąc się wypuścić dzieci z domu. W piaskownicy się wybrudzi, a jak będzie biegał to się przewróci lub spoci. Sterylnie wychowywane dzieci w domu, bez aktywności fizycznej, przegryzające co chwilę batony czekoladowe zaczynają tyć.

Coraz częściej widzimy kilkuletnich chłopców czy dziewczynki z nadwagą, a nawet otyłością

Coraz częściej widzimy kilkuletnich chłopców czy dziewczynki z nadwagą, a nawet otyłościąInternet daje wiele możliwości, jednak należy rozsądnie z nich korzystać. Rodzice powinni kontrolować aktywność dziecka w sieci. Monitorować strony, które odwiedza, a także czas spędzony przed monitorem. Muszą wiedzieć, że istnieje coś, poza wirtualnym światem – coś ciekawego, atrakcyjnego, dla czego warto odejść od monitora. Warto wyjść z domu, znaleźć hobby, któremu poświęci się czas. Spotkać się ze znajomymi i wyłączyć telefon.
Trzeba pokazać nastolatkom, że istnieje wiele atrakcji, kiedy internet jest zbędny. Rodzice powinni zdawać sobie sprawę, że bardzo łatwo uzależnić się od wirtualnej rzeczywistości, zatracić się w niej.

Wielu dorosłych ludzi nie potrafi wyobrazić sobie życia bez sieci

Nie wychodzą z domu bez telefonu. Gdziekolwiek się pojawią, muszą zameldować się na Facebooku, a wszystkie zdjęcia umieścić na Instagramie. Życie kręci się wokół komentarzy i lajków od znajomych których już dawno nie poznajemy na ulicy. Kontakty międzyludzkie z każdym dniem słabną. Ludzie wracają po pracy do domu, włączają komputer i oglądają seriale.

Coraz więcej ludzi nie wychodzi na piwo czy imprezę, ponieważ nie mają z kim. Posiadają 800 osób wśród znajomych na Facebooku, jednak nie mają nikogo bliskiego, z kim mogliby wyjść na kawę czy do kina. Zaczynają szukać więc tam, gdzie czują się najlepiej…. W sieci.
Wielu chłopców zastanawia się jak poznać dziewczynę. Kiedy mamy kilkanaście lat, sprawa jest dość prosta. Chodzimy do szkoły, na zajęcia pozalekcyjne. Poznanie nowej osoby jest proste, wręcz naturalne. Kiedy kończymy liceum i rozpoczynamy studia, nawiązanie nowych przyjaźni jest bardzo spontaniczne. Imprezy, studenckie życie… Problemem nie jest jak poznać dziewczynę, a raczej jak zapamiętać imiona wszystkich koleżanek.
Często problem pojawia się, kiedy rozpoczynamy pracę. Trafiamy do małej firmy, w której ciężko nawiązać bliższe relacje lub mamy w grupie osoby, z którymi nie mamy ochoty spędzać czasu do pracy.

W takiej sytuacji jak poznać dziewczynę?

W takiej sytuacji jak poznać dziewczynę?To nic trudnego! Jeżeli jesteśmy nieśmiałymi osobami i nie czujemy się pewnie w relacjach międzyludzkich, na początek zawsze możemy spróbować portalu randkowego. To prosty sposób, aby kogoś poznać, jednak musimy pamiętać, że wirtualny świat rządzi się swoimi prawami. Tu mało kto mówi prawdę, zdjęcia nie zawsze przedstawiają rzeczywistość, można więc szybko się rozczarować. Nie możemy jednak się poddawać. Jeśli naprawdę zależy nam na poznaniu kogoś wartościowego, warto próbować w różnych miejscach.
Pewność siebie i otwartość, to cechy, które zdecydowanie mogą pomóc w pierwszych kontaktach.

Nie zaszkodzi również poczucie humoru

Pamiętajmy, że mimo iż pierwsze wrażenie bardzo często bywa mylne, to jednak jest ono niezmiernie ważne. Dbanie o wygląd jest bardzo istotne, kiedy chcemy, żeby ktoś zwrócił na nas uwagę. Sami również chętniej nawiązujemy kontakt z atrakcyjnymi osobami, dlatego warto sobie pomóc. Regularne wizyty u fryzjera na pewno nie zaszkodzą.
Wyjątkową osobę możemy poznać wszędzie – być może mieszka tuż obok nas. Warto więc rozejrzeć się wokoło, nie unikać sąsiadów, którzy nierzadko okazują się być również bardzo pomocni w życiu codziennym.

Jak poznać dziewczynę? Przede wszystkim nie bać się wyjść z domu!

Możemy ją poznać w kolejce w sklepie, przy okienku pocztowym lub w księgarni.
Ponieważ nadal większość osób żyje w przeświadczeniu, iż to do mężczyzny należy pierwszy krok, nawet jeśli jesteśmy bardzo nieśmiali, musimy pracować nad sobą.
Każda kobieta marzy o pewnym siebie, inteligentnym, zabawnym mężczyźnie, który zadba o nią, otoczy troską i sprawi, że będzie czuła się przy nim bezpiecznie. Czy to dużo? No cóż, nikt nie obiecywał, że będzie łatwo.

Warto odświeżyć stare znajomości, umówić się z przyjaciółmi z czasów liceum czy ze studiów. Być może nieśmiała, niezbyt ładna okularnica, po latach okaże się być tą jedyną, dla której stracimy głowę? A może przyprowadzi swoją współlokatorkę, która nie będzie mogła oprzeć się naszemu urokowi?

Jak poznać dziewczynę? Sposobów jest wiele. Najważniejsze jednak jest to, aby wyjść z domu, być otwartym na nowe znajomości i nie bać się porażki.
Warto szukać szczęścia…. Życie bez niego nie ma większego sensu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here