Każdy użytkownik nowoczesnego telefonu z pewnością wie do czego służy aplikacja Messenger. Jest to specjalny komunikator stworzony przez twórców Facebooka. Z początku służył tylko do zwykłego komunikowania się. Była to aplikacja mniej więcej na wzór słynnego Gadu-Gadu. Z czasem jednak Messenger stał się prawdziwym kombajnem łączącym w sobie wiele przydatnych funkcji. W zasadzie można powiedzieć, że stał się kombajnem, w którym zaimplementowano funkcje z tak popularnych aplikacji jak Facebook, Snapchat, Instagram czy Skype. Jeśli nie wiesz czym jest messenger, chciałbyś go lepiej poznać oraz dowiedzieć się jak zainstalować messengera w swoim telefonie to zapraszamy do dalszej części artykułu.

Jak zainstalować messengera na komputerze?

Wprawdzie nie istnieje oficjalna aplikacja służące do uruchomienia Messengera na ekranie komputera, można jednak tego dokonać przy pomocy przeglądarki Chrome. Bez problemu uruchomimy messengera jako aplikację webową w przeglądarce. Możemy również tak skonfigurować tę stronę, aby uruchamiała się niezależnie od przeglądarki. Powstała również aplikacja niezależnego producenta, która pozwala na uruchomienie Messengera bezpośrednio na pulpicie. W wyszukiwarce należy wpisać frazę „Messenger for Desktop”, lub podobną. Bądźmy jednak ostrożni instalując aplikacje z nieznanych źródeł.

Jak zainstalować messengera na smartphonie?

Jak zainstalować messengera na smartfonie?Instalacja Messengera na smartphonie jest dużo łatwiejsza. Wystarczy, że posiadamy telefon z systemem Android. Wybierając opcje Sklep Play mamy dostęp do wielu autoryzowanych aplikacji, w tym do Messengera. Instalacji najlepiej jest dokonywać podczas podłączenia telefonu do sieci WiFi. Nie stracimy wtedy transferu a cały proces pobierania przebiegnie nieco szybciej niż standardowo. Po instalacji będziemy mogli się zalogować na nasze konto. Co ważne, musimy posiadać konto na Facebooku. Nie ma możliwości posiadania jedynie konta na Messengerze. Niegdyś Messenger był odrębną aplikacją, ostatnio jednak stał się integralną częścią aplikacji Facebooka służącą do wymiany wiadomości.

Czy można odinstalować messengera?

Oczywiście w każdej chwili możemy odinstalować aplikację Messenger ze swojego telefonu. Opcję te znajdziemy w menu aplikacji. Musimy jednak pamiętać, że stracimy wtedy możliwość wygodnego komunikowania się z innymi użytkownikami Facebooka na swoim telefonie. Messenger jest dziś integralna częścią Facebooka i pomimo tego, że jest dość zasobożerny to warto jest go mieć zainstalowanego an swoim smartphonie jeśli często się komunikujemy ze swoimi znajomymi na FB.

Ciekawe opcje w Messengerze

Ciekawe opcje w MessengerzeMessenger sam w sobie już dawno przestał być jedynie komunikatorem służącym do wymieniania krótkich wiadomości tekstowych pomiędzy użytkownikami. Messenger od jakiegoś czasu stał się prawdziwym kombajnem, który w zamyśle twórców ma konkurować ze Snapchatem i Instagramem. Dlatego właśnie używając Messengera mamy możliwość dodawania zdjęć i filmów do tzw. relacji. Znikają one po jakimś czasie od dodania. Zasada działania jest podobna do Snapchata. Możemy również wysyłać znajomym ogromna ilość ikon emoji oraz zabawnych gifów pasujących do danej sytuacji. Do innych użytkowników możemy także wysyłać różnego rodzaju pliki, zdjęcia i filmy. Możemy również wykonywać połączenia głosowe oraz rozmowy video, zupełnie jak na platformie Skype. Jeśli zaś będziemy się nudzić możemy zagrać w jedną z wbudowanych w Messengera gier. Jak więc widać, aplikacja ta posiada mnóstwo opcji.

Różne wersje aplikacji Facebook

Nie każdy wie, że aby korzystać z Facebooka na swoim smartphonie musimy instalować obciążająca nasz telefon aplikację standardową oraz dodatkowo Messenger do obsługi wiadomości. Możemy poprzestać jedynie na instalacji aplikacji Facebook Lite. Jest ona o wiele mniej zasobożerna, dzięki temu działa o wiele szybciej i sprawniej. Wiadomości odczytywane są bezpośrednio w aplikacji Facebooka. Tracimy przez to możliwość korzystania z niektórych funkcji i jeśli osoba, z którą rozmawiamy używa standardowych wersji aplikacji to wygląd samego okna rozmowy może się znacząco różnić pomiędzy naszymi telefonami.

Czy warto używać Messengera?

Aplikacja ta jest bardzo wygodna w użytkowaniu i instaluje ją coraz więcej osób. Warto zatem mieć ją w swoim telefonie, po to aby błyskawicznie i darmowo komunikować się z przyjaciółmi (nie licząc oczywiście transferu danych). Aplikacja jest wprawdzie nieco zasobożerna, lecz obecne telefony są na prawdę dobrze wyposażone i potrafią sobie z nią poradzić umożliwiając wygodne korzystanie. Jeśli posiadamy starszy model telefonu to faktycznie możemy się zastanowić nad tym, czy warto dodatkowo obciążać jego procesor i pamięć RAM. Ewentualnie możemy pomyśleć o wymianie telefonu na nowy, gdyż ceny w ostatnim czasie do tego zachęcają.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here