Prawidłowo dobrana kołdra wpłynie pozytywnie na jakość snu. Kupując kołdrę należy zwracać uwagę przede wszystkim na jej przewiewność.

Kołdra – jaka jest najlepsza?

Jeżeli kupujemy kołdrę na zimę, to powinna być ona przede wszystkim ciepła. Kołdra na lato natomiast musi być lekka. Bardzo ważne będzie to, żeby nie pocić się pod kołdrą. Oprócz tego istotną kwestią jest także jakość materiału. Z tego powodu przed zakupem najlepiej zwracać uwagę na certyfikaty oraz na to, czy dana kołdra nie została zabarwiona środkami chemicznymi.

Podczas kupowania kołdry najlepiej jest zwrócić uwagę na jej materiał Najlepiej jeśli będzie cienki oraz zrobiony z wysokiej jakości materiału. W przypadku upalnych dni warto postawić na przewiewny i lekki model, który nadaje się w czasie wysokich temperatur w pokoju. Dodatkowo ważne jest to, żeby kołdra odprowadzała wilgoć.

Wybór kołder – jakie będą najlepsze?

Ciekawym pomysłem jest kołdra mała gabarytowo. Można ją śmiało zabrać ze sobą na wakacje. Jeśli mowa o zimnych dniach, kołdra powinna pomagać utrzymać ciepło. Dlatego musi być zrobiona z grubego materiału. Oprócz tego warto pamiętać o wypełnieniu. Na zimę kołdra najlepiej, jeśli będzie miała w sobie puch, który powinien zapewnić ciepło.

Kołdra puchowa powinna być przede wszystkim przewiewna, a także sprężysta i lekka. Dzięki temu śpi się pod nią jak pod chmurką. Na rynku dostępne są kołdry całoroczne, letnie i zimowe. Podczas wybierania puchu dobrze jest wiedzieć o tym, że musi on być właściwej jakości. Odpowiednio dobraną kołdrę będzie można prać w pralce.

Wypełnienie

Bardzo popularne są ostatnio wypełnienia syntetyczne sprawdzające się w czasie ciepłych dni. Odpowiednia cyrkulacja powietrze nie będzie doprowadzała do przegrzania się ciała podczas upalnych nocy. Ponadto należy pamiętać, iż wypełnienie musi być miękkie, a także trwałe, aby nie zbijało się podczas prania.

Warto także wspomnieć o dobraniu odpowiedniej pościeli dla alergików. Osoby cierpiące na alergie powinny unikać spania pod kołdrą puchową. Z tego powodu najlepiej postawić na wypełnienie syntetyczne. Jego sporą zaletą będzie możliwość prania kołdry w pralce. Kołdry najlepiej kupować od sprawdzonych oraz renomowanych producentów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Vege Home.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here