Skafandry do nurkowania o grubości 2-3 milimetrów przeznaczone są na wody, których temperatura nie będzie przekraczać 25 stopni. Przeważnie takie produkty są krótkie oraz długie.

Jakie są skafandry do nurkowania?

Warto wspomnieć o skafandrach do nurkowania o grubości pianki wynoszącej 5 milimetrów. Będą one świetnie sprawdzać się w takich akwenach jak np. Morze Śródziemne. Ponadto można je wykorzystać z powodzeniem w Morzu Czerwonym poza sezonem letnim.

Skafandry o grubości 7 milimetrów przeznaczone są do nurkowania w wodach o temperaturze wynoszącej mniej niż 10 stopni Celsjusza. Powinny one się sprawdzić w naszym kraju. Wielu nurków nurkuje w nich nawet podczas zimy. Warto zaznaczyć, że osoby nurkujące w naszym kraju praktycznie za każdym razem wykorzystują skafandry o grubości pianki 5 bądź 7 milimetrów. Nierzadko stosują dodatkowy ocieplacz o podobnej grubości – zapewni on dodatkową ochroną klatki piersiowej oraz pach.

Skafander do nurkowania

Standardowe skafandry do nurkowania wyposażone są w zintegrowany kaptur. Dzięki niemu utrudnione będzie dostawanie się wody od strony szyi. Warto zaznaczyć, że każdy, kto nurkuje w piance powinien wiedzieć, iż właśnie woda, która dostaje się przez szyję będzie sprawiać nieprzyjemne odczucie.

W sklepach do nurkowania można kupić mokre skafandry nurkowe z podszewką lub bez niej. Trzeba wspomnieć o tym, że wersje z podszewką dodatkowo powinny zabezpieczać przed zimnem. Oprócz tego warstwa dodatkowa najczęściej zrobiona jest z tkaniny nylonowej lub włosia syntetycznego.

Jaki skafander do nurkowania wybrać?

W przypadku gdy głównym celem jest zachowanie jak najlepszej izolacji termicznej, to najlepiej będzie kupić skafander do nurkowania z podszewką tytanową. Dzięki niej lepiej zatrzymuje się ciepło w organizmie ludzkim.

Skafandry z podszewką tytanową cechują się niestety o wiele wyższą ceną. Warto zaznaczyć, że skafander bez podszewki idealnie będzie przylegać do naszego ciała. Niestety jego mankamentem będzie trudność w zakładania, a także ściąganiu. Nierzadko osoba trzecia musi nam w tym pomóc. Innym elementem sprawiającym, że woda ma utrudnione dostanie się do skóry, jest manszet. Skafander do nurkowania najlepiej kupić od sprawdzonego producenta.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy DIVEZONE.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here