Delikatne rumieńce na policzkach kojarzą się z młodością i niewinnością. Pojawiają się często na twarzy pod wpływem takich emocji, jak zawstydzenie, zmieszanie czy zauroczenie. Subtelnie muśnięte różem policzki są wręcz pożądanym elementem kobiecego makijażu. Gorzej, gdy rumieńce z twarzy nie znikają lub tego typu zaczerwienienia pojawiają się też na innych częściach ciała, np. dekolcie. Tego typu trwałe przebarwienia nazywane są rumieniem i aby się go pozbyć, potrzebne jest zastosowanie odpowiedniej terapii dermokosmetykami lub dobranie właściwych zabiegów. Jest wiele metod leczniczych, które skutecznie sobie z nim radzą. Niektóre osoby jednak zmagają się z o wiele poważniejszą przypadłością – wrodzoną zmianą naczyniową, która przypomina plamę po rozlanym winie, tzw. Port Wine Stain (PWS) – niezwykle trudną do usunięcia.

Jest jednak laser, który potrafi efektywnie uporać się nawet z tak oporną malformacją naczyniową – Cutera Excel V, używany m.in. przez specjalistów z bydgoskiej i częstochowskiej Bieńkowscy Clinic.

Czym są malformacje naczyniowe?

Malformacje naczyniowe to wady rozwojowe spowodowane nieprawidłowym wykształceniem się naczyń krwionośnych. W zależności od rodzaju naczyń je tworzących, malformacje dzieli się na: żylne, tętnicze, limfatyczne, mieszane i kapilarne (włosowate). Najczęściej spotykane są malformacje kapilarne typu PWS, występujące na skórze w postaci czerwonej plamy, w kształcie przypominającej kleksa. Zmiana jest płaska, występuje pojedynczo lub w skupiskach i najczęściej zlokalizowana jest na twarzy, głowie lub szyi.

Ostatnie lata przyniosły prawdziwy przełom w leczeniu malformacji naczyniowych, szczególnie kapilarnych typu PWS. Jest nim najskuteczniejszy dotychczas laser naczyniowy Cutera Excel V.

Przebieg zabiegu laserem naczyniowym Cutera Excel V

W laserze Cutera Excel V o długości fali 532 nm uzyskano parametry niedostępne w żadnym innym laserze naczyniowym. Nowe, wysokoenergetyczne i krótkie impulsy pozwalają na skuteczne i bardzo bezpieczne, bo selektywne, leczenie plam winnych nawet u dzieci.

Zabieg jest szybki i w zależności od charakteru zmiany i jej wielkości trwa od kilku do kilkunastu minut. Przed rozpoczęciem laseroterapii skóra zostaje dokładnie oczyszczona, odtłuszczona i pokryta żelem zabiegowym. Terapię Cutera Excel V w przypadku zmian zajmujących duże powierzchnie wykonuje się po znieczuleniu miejscowym. Podczas zabiegu używany jest zaawansowany system schładzający skórę pacjenta – redukuje do minimum podrażnienia i ewentualne nieprzyjemne odczucia z nimi związane. Po zakończonej sesji na skórę aplikowany jest specjalistyczny krem łagodzący i ochronny.

Jakie są jeszcze plusy zabiegu?

Oprócz usuwania malformacji naczyniowych, zabieg laserem Cutera Excel V usuwa też inne zmiany naczyniowe i przebarwienia. Wykorzystuje się go do:

 • leczenia wszelkiego rodzaju schorzeń skóry o podłożu naczyniowym,
 • usuwania rumienia i rozproszonych zaczerwienień,
 • usuwania przebarwień i zmian barwnikowych skóry,
 • eliminowania skutków fotostarzenia,
 • usuwania blizn,
 • leczenia brodawek wirusowych.

Najważniejszymi zaletami zabiegu laserem naczyniowym są:

 • możliwość wykonania go na dowolnej partii ciała,
 • szybkie postępy terapii,
 • powodzenie w leczeniu nawet najtrudniejszych zmian skórnych,
 • komfort i bezpieczeństwo terapii,
 • krótka rekonwalescencja oraz zredukowane do minimum ryzyko wystąpienia podrażnień po zabiegu.

Dowiedz się więcej o zabiegu na stronie: https://bienkowscyclinic.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here