Współczesny kanon piękna wymaga od nas nienagannej, szczupłej sylwetki, doskonałych proporcji i pewnych cech, które wyznaczają atrakcyjność zewnętrzną, patrząc na naszą twarz. Kości policzkowe mają być uwydatnione, nos mały i zgrabny, usta duże i ponętne, a spojrzenie zalotne. Nie każdą kobietę natura oczywiście obdarzyła takimi walorami, ale dzisiaj skutecznie udaje się ingerować w wygląd. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna oraz chirurgia plastyczna. Okazuje się, że tego rodzaju zabiegi stały się dla nas bardzo dostępne, nie wiążą się już również z licznymi powikłaniami, które jeszcze do niedawna powodowały rezygnację w dążeniu do idealnego wizerunku.

Ingerencja skalpela

Chociaż dostępna jest nieinwazyjna medycyna estetyczna, która w większości przypadków daje doskonałe rezultaty, to panie nie rezygnują z operacji chirurgicznym z użyciem skalpela. Pamiętajmy, że nadal jest to bardzo często jedyna droga do uzyskania optymalnego efektu.

Sami chirurdzy plastyczni potwierdzają, że dzisiaj największą popularnością z zakresu modelowania twarzy jest plastyka nosa. Warszawa posiada co najmniej kilka profesjonalnych kliniki, w których takowa jest wykonywana w pełnym bezpieczeństwie dla pacjentek. Dlaczego największym powodzeniem cieszy się właśnie korekta nosa? Warszawa potwierdza tendencję, jaka jest wykazywana na terenie całego naszego kraju. To właśnie nasze nosy wywołują największe kompleksy. Nigdy nie są doskonałe i szpecą wygląd. Nos jest za mały albo za duży, zbyt szeroki, z garbkiem albo szpiczasty. Jego zmiana pozwala nierzadko uzyskać idealny wygląd i pozbyć się kompleksów.

Operacje plastyczne a bezpieczeństwo

Czy można mówić o całkowitym bezpieczeństwie, jeśli pod uwagę bierzemy ingerencję chirurga plastycznego w nasz wygląd? Oczywiście, że nie, bo zawsze jest to przecież operacja, natomiast współczesna medycyna minimalizuje ryzyko powikłań naprawdę do minimum.

Operacje plastyczne nosa są wykonywane niemalże masowo, a każda korekta nie trwa dłużej niż kilka godzin. Rekonwalescencja także nie jest długa, wystarczy dosłownie kilka tygodni, by wrócić do pełnej formy.

Trzeba jednak wspomnieć o bólu, bo ten rzeczywiście towarzyszy, dlatego, jeśli można wpłynąć na zmianę wyglądu nosa przy zastosowaniu nieinwazyjnej medycyny estetycznej, powinniśmy właśnie na takową się decydować. Ta jest bezpieczna i skuteczna, ale zabiegi należy powtarzać. W przypadku operacji z użyciem skalpela zmiany są trwałe. Wiele zależy od prywatnych preferencji, oczekiwań, ale i możliwości zastosowania konkretnego zabiegu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here