Orbitrek – popularny sprzęt do ćwiczeń w domu

0
4826

Ćwiczenia w domu mają wiele zalet. To przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy. Czas, który poświęcilibyśmy na dojazdy na siłownię, możemy przeznaczyć na treningi. Poza tym karnet na siłownię to spory wydatek.

Ćwicząc w domu nie musimy się martwić, że ktoś zobaczy naszą przepoconą koszulkę, rozmazany makijaż, nie musimy się wstydzić gorszej kondycji, nie musimy czekać w kolejce, by skorzystać z różnych sprzętów.

W domu nie trzeba inwestować w modne ubrania i w firmowe obuwie. Ćwiczyć możemy w każdej wolnej chwili, porę ćwiczeń można dowolnie zmieniać.

Zalety ćwiczeń na orbitreku

Jednym ze sprzętów do ćwiczeń najczęściej wybieranych do naszych domów jest orbitrek. Jedną z największych zalet ćwiczeń na orbitreku jest szybkie spalanie tkanki tłuszczowej. Już w ciągu godziny ćwiczeń na tym urządzeniu można spalić nawet 800 kalorii. Dlatego orbitrek polecany jest osobom, które mają problemy z nadwagą. W czasie dość intensywnego treningu na orbitreku spalanie kalorii jest efektywniejsze niż podczas treningu na rowerku treningowym czy na bieżni.

Orbitrek to przyrząd do ćwiczeń, który bardzo pozytywnie wpływa na kondycję mięśni, poprawia wydolność, krążenie. Osoby regularnie ćwiczące na orbitreku mają więcej energii, są bardziej odporne na zmęczenie, rzadziej zapadają na choroby serca, na nadciśnienie, miażdżycę, chorobę wieńcową, cukrzycę.  

Orbitrek to idealne urządzenie do wykonywania ćwiczeń cardio. Łączy w sobie zalety rowerka stacjonarnego, bieżni i steppera. Ćwiczenia na orbitreku są bardzo korzystne dla stawów. Podczas treningu nogi nie odrywają się od powierzchni urządzenia, dzięki czemu stawy nie są obciążone.

Treningi na orbitreku to świetny sposób na relaks, na odreagowanie codziennego stresu. Podczas treningu zdecydowanie poprawia się nasz nastrój, organizm staje się lepiej dotleniony,

Wybór orbitreka

Wybór orbitreków na rynku jest dość duży. Poszczególne modele posiadają wiele rozmaitych funkcji. Wybierając ten sprzęt należy dobrać model odpowiedni dla siebie. Zakupu orbitreka nie należy dokonywać pod wpływem chwili. Warto wcześniej zapoznać się z opiniami na temat danego modelu.

Przed rozpoczęciem treningów na orbitreku należy dokładnie zapoznać się z jego instrukcją. Każdy trening powinien być poprzedzony rozgrzewką. Osoby początkujące powinny trenować trzy razy w tygodniu po 30 minut. Stopniowo można wydłużać treningi.

[Głosów:9    Średnia:2.1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here