Pewnie od dawna marzysz o ucieczce z miasta, które po dłuższym czasie potrafi przytłoczyć. Tymczasem jedyny urlop, który leży w zasięgu Twoich możliwości, to wyjazd za Warszawę na weekend.

Nic nie szkodzi! Nie pozwól, by wolny czas przeciekł Ci przez palce – wrzuć walizkę do samochodu i pojedź do Ołtarzewa, urokliwej wsi w gminie Ożarów Mazowiecki.

Nocleg – kwatery prywatne

Podróż do Ołtarzewa nie przedstawia sobą żadnych trudności – jest on oddalony jedynie o 20 minut od centrum Warszawy. Jednak o ile nie dysponujesz nieograniczonymi zasobami czasowymi, zadbaj o staranny wybór miejsca na nocleg, by nie przeżyć niemiłego zaskoczenia.

Nocowanie na kwaterach prywatnych ma w sobie z pewnością wiele uroku, ale też trudny do uchwycenia aspekt nieprzewidywalności. Gdy na miejscu okazuje się, że warunki, które tak dobrze prezentowały się w ofercie internetowej, w rzeczywistości pozostawiają posmak rozczarowania, nie pozostaje Ci nic innego, jak poszukać innego miejsca, by się zatrzymać.

Nocleg – hotele

W przypadku krótkich wyjazdów strata czasu bywa szczególnie dotkliwa. Dlatego najlepszym pomysłem będzie wybranie renomowanego, przynajmniej 3-gwiazdkowego hotelu w okolicy (największy obiekt tego rodzaju to Hotel Lamberton).

Dokonując rezerwacji zawczasu, upewnisz się, że w dniu przyjazdu twój pokój będzie już na Ciebie czekał. Rezerwacja jest szczególnie istotna w sezonie wakacyjnym i w okolicach Sylwestra. Hotel Lamberton zapewni Ci komfort na poziomie, którego potrzebujesz, by cieszyć się krótkim odpoczynkiem i będzie stanowił znakomitą bazę wypadową dla wycieczek po okolicy.

Co zobaczyć w Ołtarzewie?

Ołtarzew jest wsią o długiej i bogatej historii, której ślady nietrudno napotkać na każdym kroku. Najbardziej interesującą atrakcją tego miejsca jest zabytkowy dworek, należący przez pokolenia do szlacheckiej rodziny Ryxów, której członkowie wpisali się przez lata w burzliwe losy kraju. Dworek ten przetrwał rozbiory, okres PRL-u, kolejne zniszczenia i pożar. Teraz znajduje się tam restauracja, do której warto się wybrać na obiad.

Jeśli przyroda sprawia, że się odprężasz i zapominasz o natłoku codziennych problemów, nie ograniczaj się tylko do zielonego otoczenia Hotelu Lamberton. Wizyta w stuletnim parku w Ołtarzewie, porośniętymi drzewami niczym prawdziwy las, wprawi Cię w stan błogości. Spokojne alejki są wymarzonym miejscem do medytacyjnych przechadzek, podczas których możesz natrafić na fundamenty niegdyś położonego tu pałacyku i 4 niewielkie stawy. W koronach drzew gniazduje mnóstwo ptaków, których śpiewu nie można nie posłuchać. Kontakt z naturą pozwoli Ci wrócić po weekendzie do pracy z odnowionym zasobem energii.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here