5 powodów, dla których warto samemu zrobić liquid do e-papierosa

0
445

Fani wapowania mają do wyboru uzupełnianie wkładu gotowym liquidem bądź samodzielne przygotowanie płynu. Coraz więcej osób decyduje się na tworzenie w domu mieszanek z premixów, aromatów, baz i innych dostępnych produktów do e-papierosów. Zastanawiasz się, czy własny liquid do elektronicznego papierosa to dobry pomysł? Poznaj kilka najważniejszych zalet takiego rozwiązania.

Spersonalizowany smak e-papierosa

Jednym z największych plusów domowych eksperymentów jest możliwość stworzenia płynu o smaku, który będzie idealnie odpowiadał twoim preferencjom. Może to być świetna opcja zwłaszcza w przypadku, gdy aromaty gotowych liquidów niekoniecznie przypadły ci do gustu. Spersonalizowany e-papieros sklep może pomóc ci stworzyć dzięki bogactwu wyboru premixów i aromatów. Możesz przykładowo dodać do słodkiego premixu owocowego nutę kwaśnego agrestu, orzeźwiającego aloesu czy też chłodzącej mięty.

Idealne dopasowanie stężenia nikotyny

W gotowym liquidzie stężenie nikotyny jest narzucone przez producenta. Oczywiście masz wybór produktów o różnej mocy, jednak nie zawsze proporcje w takich wyrobach będą odpowiadać twoim potrzebom. W przypadku samodzielnego tworzenia płynu do e-papierosa to ty decydujesz o zawartości nikotyny. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednią bazę i zadbać o prawidłowe proporcje pomiędzy bazą a premixem bądź aromatem. W ten sposób możesz uzyskać np. nietypowe stężenie nikotyny. Warto pamiętać, że gotowe liquidy przeważnie zawierają 3, 6, 12 lub 18 mg nikotyny w 1 ml płynu.

Możliwość regulacji proporcji VG/PG

Podczas tworzenia własnego liquidu do e-papierosa możesz korzystać z produktów o różnych proporcjach glikolu propylenowego (PG) i gliceryny roślinnej (VG). To właśnie te dwie substancje mają wpływ m.in. na rozmiar oparów i wrażenia z wapowania. Dostępne w sklepie online Premixowo gotowe bazy z wyższą zawartością VG pozwalają na uzyskanie większej chmury z pary wodnej. Z kolei produkty, w których dominuje PG bądź proporcje między PG i VG wynoszą 50/50, zapewniają mocniejsze uderzenie w gardło i intensywniejszy smak. Możesz też samodzielnie stworzyć bazę do liquidu.

Niższy koszt wapowania

Choć przygotowanie własnego liquidu wymaga poświęcenia odrobiny czasu, to jednocześnie pozwala znacząco obniżyć koszty wapowania. Różnica może być naprawdę spora, co ma spory związek z nowymi przepisami. Obecnie gotowe liquidy zawierające nikotynę nie mogą być sprzedawane w opakowaniach większych niż 10 ml. Podniesiona została również akcyza na takie produkty. Nie dotyczy to jednak m.in. premixów, których butelki mogą mieć dowolną pojemność ze względu na brak nikotyny.

Zwiększona wygoda

Możliwość stworzenia płynu o pojemności większej niż 10 ml jest także po prostu wygodne. Przede wszystkim nie musisz pamiętać o ciągłym uzupełnianiu zapasów, ponieważ jednorazowo możesz przygotować np. 100 ml liquidu. W ten sposób nie musisz przejmować się dostępnością płynu np. podczas podróżowania. Możesz też znacznie rzadziej robić zakupy w sklepach z produktami do e-papierosów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here