Salony barberskie to miejsca, które są coraz bardziej popularne. Dzieje się tak dlatego, że zarost i broda są obecnie modne i częste wśród mężczyzn. W salonach tych każdy mężczyzna może liczyć na kompleksową pielęgnację i relaks. Dlatego tak ważny jest odpowiedni wystrój tego miejsca.

Zakres usług barbera

Barber powinien wykazywać się przede wszystkim zdolnościami manualnymi, a także wyczuciem estetyki i znajomością obowiązujących trendów. Podstawowymi zadaniami barbera są: strzyżenie włosów, golenie a także przycinanie wąsów i brody. Powinien także umieć wykonać profesjonalny masaż twarzy, woskowanie nosa i opalanie uszu. W większości miejsc, takich jak salony barberskie, panowie mają także możliwość kupna profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji, tak aby kontynuować zabiegi w domu.

Fotele barberskie – najważniejszy element wyposażenia salonów barberskich

Salony barberskie powinny charakteryzować się nie tylko nowoczesną aranżacją, ale także profesjonalnym sprzętem. Wśród całego wyposażenia najważniejsze są fotele barberskie. Wybierając ten właściwy zwrócić należy przede wszystkim uwagę na prawidłową pompę oraz podstawę. Jest to bardzo ważne, ponieważ barber musi mieć możliwość dopasowania siedziska do wysokości klienta. Najlepiej sprawdzi się tu pompa hydrauliczna, która jest bardzo funkcjonalna i wytrzymała. Natomiast podstawa fotela jest jego bazą. Jest ona bardzo istotna, ponieważ podtrzymuje całą wagę i odpowiada za jego stabilność. Podstawy mogą być pięcioramienne, okrągłe, kwadratowe, mogą mieć także formę dysku. Najpopularniejsze są płaskie podstawy, ponieważ mają lepszy udźwig. Dobrze jest, aby stelaż był również wykonany z solidnego i stabilnego materiału, ponieważ tylko wtedy fotel jest bezpieczny.Obicie foteli barberskich to również bardzo istotna sprawa. Powinny pasować kolorystycznie do całego wyposażenia salonu. Najlepsze są ciemne, typowo męskie kolory, takie jak głęboka czerń, granaty, szarości czy też bordo. Wykonane powinny być ze skóry ekologicznej, ponieważ jest ona odporna na zabrudzenia i łatwa w czyszczeniu. Obicie powinno być miękkie i wygodne, a także odpowiednio wyprofilowane nie tylko na siedzisku, ale również na podłokietnikach i oparciu.

Fotele barberskie dostępne są w ofercie beautysystem.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here