Jazda samochodem to dla większości z nas codzienność. Dojeżdżamy do pracy, szkoły, na urlop, jeździmy w delegacje. Jeżeli znamy stan techniczny samochodu i wiemy, że jest sprawny, wtedy podróżujemy w poczuciu komfortu i bezpieczeństwa. Czasami jednak mała usterka, dosłownie drobiazg mogą doprowadzić do sytuacji awaryjnych i stresujących. Jeżeli zepsuje się wskaźnik paliwa w naszym aucie, a my tego nie zauważymy, mogą z tego wyniknąć kłopoty i to nie małe.

Załóżmy, że jedziemy porozmawiać z naszym klientem, którego firma znajduje się gdzieś poza miastem. Nagle samochód zatrzymuje się po drodze. Zepsuł się? Kiedy dojdziemy do tego, że to może brak paliwa jest przyczyną awarii, zaczynamy szukać stacji paliw. A tu okolica piękna, ale nie zamieszkana, żadnej stacji nie widać.

W tym momencie przypominamy sobie, że oglądaliśmy ostatnio w sklepie dość ciekawe urządzenie. Była to pompka do przepompowywania paliwa, nie za duża i poręczna. Jeżeli nie posiadamy takiego sprzętu zawsze możemy liczyć na pomoc przyjaciela lub pomocy drogowej czy warsztatu samochodowego. Pompka do paliwa elektryczna 12v i 24v jest przenośna, można ją podłączyć do akumulatora samochodu osobowego lub ciężarowego. Może paliwo przepompować z każdego zbiornika i pojemnika do naszego auta. Spełnia przy tym pewne normy bezpieczeństwa, co w przypadku kontaktu z olejem napędowym jest konieczne. Jest przy tym funkcjonalna, może służyć jako pompka do ściągania paliwa, gdyby okazało się na przykład, że nasze paliwo jest jakoś zanieczyszczone i należy bak wyczyścić to można tą pompką też się posłużyć.

Przy pomocy pompki do przepompowywania paliwa nasz niechciany postój samochodem w szczerym polu powinien dobrze się zakończyć. Pompka do przepompowywania paliwa to urządzenie proste w obsłudze, z możliwością podłączenia do akumulatora i dzięki temu można go używać w warunkach drogowych. Zresztą nie tylko. Oprócz paliwa można przepompowywać i ściągać nim także olej opałowy, wodę i innego rodzaju oleje. Znajduje wiele zastosowań w wielu miejscach i potrafi być naprawdę przydatny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here