Jesteś zapalonym kociarzem i masz zdolności plastyczne? W pewnością nie raz zastanawiałeś się już jak namalować kota. Uwiecznienie swojego pupila na zdjęciu nie jest z pewnością tak spektakularne, jak namalowanie jego obrazu. Płotno, na którym znajdzie się podobizna naszego kota, będzie bez wątpienia nieoczywistą ozdobą naszego mieszkania. Malowanie kota nie jest zajęciem trudnym, o ile nasz pupil jest spokojny i będzie chętnie pozował. Wydaje się jednak, że warto spróbować taki obraz namalować. W ten sposób powstanie wspaniała pamiątka po naszym kocie, która towarzyszyć będzie nam już na zawsze.

Czy koty to czyste zwierzęta?

jak namalować kotaKażda osoba, która przymierza się do przygarnięcia pod swój dach zwierzęcia, zastanawia się czy będzie ono potrafiło odpowiednio dbać o czystość. To często jest kwestia decydująca. Czy koty są zwierzętami, które potrafią dbać o swoją czystość? Oczywiście, można wręcz powiedzieć, że koty są wręcz pedantami na punkcie swojej higieny. Jednak trzymania czystości w otoczeniu musimy nasze koty nauczyć. Przede wszystkim musimy nauczyć kota korzystania z kuwety. W przeciwnym wypadku będziemy mieli nie lada problem. Nie jest to jednak zadanie trudne. Koty są zwierzętami inteligentnymi i szybko się uczą nowych nawyków.

Wpływ kotów na zdrowie człowieka

Czy domowe koty mają wpływ na zdrowie ich właścicieli? Tak i zostało to naukowo udowodnione. Nawet powstała specjalna forma terapii zwana felinoterapią. Polega ona na zabawach i częstym spędzaniu czasu z otoczeniu kotów. Szczególnie wskazana jest taka terapia osobom niepełnosprawnym, czy też niedołężnym i poprawia u nich zdolności do komunikacji interpersonalnej. Bardzo terapeutyczny wpływ na nasze zdrowie ma szczególnie mruczenie kotów. Według niektórych specjalistów wzmacnia ono naszą odporność. Mruczenie kota znacznie poprawia i uspokaja nasz nastrój. Specjaliści podkreślają również, że obecność kota w domu korzystnie wpływa na wzmocnienie serca u domowników, a także znacznie wydłuża ich życie. Niebagatelne znaczenie ma również fakt, że osoby posiadające koty, cieszą się znacznie lepszym samopoczuciem.

Przywiązanie kotów do swoich właścicieli

W powszechnym odczuciu koty nie są tak bardzo przywiązane do swoich właścicieli, jak ma to miejsce w przypadku psów. Zwykło się mówić, że koty chodzą własnymi ścieżkami, nie garną się tak bardzo do ludzi i są indywidualistami. Czy jednak zawsze tak jest? Czy jednak kot może się przywiązać do swoich właścicieli? Wydaje się jednak, że wbrew powszechnej opinii kot są zwierzętami dość towarzyskimi, lubią jednak wyznaczać granice kontaktów z ludźmi. Koty lubią być pieszczone i odwzajemniają się w tym zakresie. Chętnie siadają na kolanach. Potrafią nawet w pewien specyficzny sposób komunikować swojemu właścicielowi swoje potrzeby, choćby zaczynają miauczeć, gdy zbliża się pora karmienia.

Jak namalować kota

jak namalować kotaWłaściciele kotów, którzy mają zdolności plastyczne, z pewnością nie raz podejmowali już próby uwiecznienia swojego pupila na płótnie. Oczywiście najprościej jest zrobić zdjęcie naszemu kotu, ale to trochę naszym zdaniem droga na skróty. Obraz olejny z kotem z pewnością będzie niezapomnianą i niebanalną pamiątką. Jak zabrać się do tego zadania? Jak namalować kota? W pierwszej kolejności musimy zakupić odpowiednie narzędzia – płótno, farby, pędzle i ramę. Nie są to sprzęty bardzo drogie, niemniej jednak musisz się liczyć z pewnym wydatkiem. Sam proces malowania w dużej mierze zależy od naszego talentu. Malując kota trzeba pamiętać o zachowaniu odpowiednich proporcji w budowie jego ciała. Najlepiej jeśli uwiecznimy naszego kota w pozie, w jakiej najczęściej spędza czas. Do pozowania bardzo dobra może być choćby sytuacja, gdy kot leży na parapecie. To czyt kot chętnie będzie pozował to już kwestia jego usposobienia. Do pozowania najlepiej nadają się stare i już nieco leniwe koty, które lubią długo się wylegiwać. Jeśli będziesz chciał namalować małego kotka, sprawa może być niezwykle trudna. Raczej nie usiedzi on zbyt długo w jednym miejscu. Wówczas malowanie kota może się okazać zadaniem wręcz karkołomnym. Pozostaje nam wówczas raczej malowanie z pamięci.

Obraz z kotem jako ozdoba mieszkania

Obraz z naszym pupilem, odpowiednio oprawiony, może być bardzo interesującą ozdobą naszego mieszkania. Warto zadbać wówczas o jego odpowiednią ekspozycję. Z pewnością takie dzieło zwróci uwagę osób, które będą nas odwiedzały. Możemy go z powodzeniem powiesić w jakimś reprezentacyjnym miejscu w salonie, czy choćby już w przedpokoju. Co więcej możemy zrobić serię obrazów wszystkich naszych pupili – psów, kotów i innych zwierząt domowych. Będą ona stanowiła dla nas wspaniałą pamiątkę i niezaprzeczalną atrakcję naszego mieszkania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here