Ostatnio panuje dość powszechna moda na zdrowy styl życia. Każdy chce być jak najbardziej fit oglądając w internecie coraz to nowe zdjęcia celebrytów, którzy promują taki własnie styl życia. Moda ta niesie za sobą jednak pozytywne skutki. Zdrowy styl życia jeszcze nikomu nie zaszkodził. Kilka kilogramów mniej raczej zawsze oznacza lepsze zdrowie i samopoczucie. Należy jednak pamiętać, aby nie przesadzać także w drugą stronę i zmiany w swoim życiu wprowadzać stopniowo. Zbyt szybkie odchudzanie nie będzie dla naszego organizmu zbyt dobre. Optymalnie jest jednak zrzucić kilka kilogramów w ciągu miesiąca. Można to osiągnąć bez specjalnych wyrzeczeń i morderczych ćwiczeń. Jak schudnąć 5 kg w miesiąc? Czy jest to możliwe?

Jak schudnąć 5 kg w miesiąc – Przede wszystkim dieta

Najważniejszą składową w procesie odchudzania zawsze jest odpowiednia dieta. Stosując kilka podstawowych zasad żywieniowych jesteśmy w stanie w krótkim czasie zdziałać cuda związane z naszą sylwetką.

Regularne posiłki – Lepiej mniej, a częściej

Regularne posiłki - Lepiej mniej, a częściejBardzo ważne podczas diety jest odpowiednie rozłożenie posiłków w ciągu dnia. Standardowy podział na śniadanie, obfity obiad oraz sytą kolację niekoniecznie się sprawdzi. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie podzielenie dnia na kilka mniejszych posiłków. Dodajmy do zestawu drugie śniadanie lub lunch. Nie zwiększajmy przy tym ilości kalorii. Po prostu całość rozłóżmy na więcej posiłków.

Wyeliminuj cukier z diety

Całkowite wyeliminowanie cukru z diety może przynieść zaskakujące rezultaty. Powoduje on bowiem bardzo szybkie przybieranie na wadze. Niestety nie wystarczy w tym przypadku zaprzestanie słodzenia kawy czy zerwanie z nałogiem picia Coca-Coli. Cukier jest niemal wszędzie. Znajduje się on w takich produktach, w których byśmy się go w ogóle nie spodziewali. I to w ogromnych ilościach. Mowa tu na przykład o ketchupie, jogurtach czy sokach owocowych. Wszystkie te produkty przepełnione są cukrem a ich eliminacja z diety lub ograniczenie mogą przynieść nam niesamowite rezultaty jeśli chodzi o wagę.

Pij dużo wody

Jeśli tylko mamy okazję to pijmy dużo wody. Najlepiej zawsze jest mieć pod ręką małą butelkę wody mineralnej. Woda jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Ma również właściwości oczyszczające. Powoduje również uczucie sytości w żołądku przez co rzadziej będziemy mieli ochotę na rozmaite przekąski pomiędzy posiłkami.

Dietetyczne przekąski

Jeśli jednak nie możemy się oprzeć pokusie i musimy w ciągu dnia sięgnąć po jakieś przekąski to zadbajmy o to, żeby były one jak najbardziej dietetyczne. Zapomnijmy o batonach czy czipsach. Spróbujmy za to przekonać się do owoców i warzyw. Niezastąpiona jest marchewka, banan czy jabłka.

Ruch jest bardzo ważny

Ruch jest bardzo ważnyBardzo ważna w przypadku chęci zrzucenia dodatkowych kilogramów jest regularna aktywność fizyczna. Człowiek ma taką budowę aby jak najwięcej się ruszać. Siedzący tryb pracy, który jest w absolutnej większości nie pomaga nam w osiągnięciu i utrzymaniu idealnej sylwetki. Jesteśmy również wygodni i do pracy dojeżdżamy samochodem lub komunikacją miejską. Obecnie ruch jest ograniczony do minimum. A wystarczy poświęcić choć godzinę dziennie na podstawowe ćwiczenia aby zaobserwować zauważalne zmiany w swojej sylwetce.

Nie muszą to być od razu mordercze treningi na siłowni, po których nie mamy ochoty na nic innego niż tylko na położenie się w wygodnej pozycji na kanapie przed telewizorem. W zupełności wystarczą ćwiczenia na macie w mieszkaniu, lub krótki trening biegowy. Dobrym pomysłem jest również regularna jazda na rowerze. Codzienny dojazd do pracy tym środkiem lokomocji potrafi zdziałać cuda w dłuższej perspektywie czasu.

Oczywiście możemy również wykupić karnet na siłowni i tam dbać o naszą sylwetkę. Potrzebne jest do tego jednak samozaparcie, aby codziennie lub co dwa dni korzystać z siłowni. W przeciwnym razie może się okazać, że pieniądze wydane na karnet są pieniędzmi straconymi. Warto jest rozpocząć ćwiczenia na siłowni ze znajomym lub partnerem, tak aby się nawzajem motywować do codziennych ćwiczeń. Dotyczy to również innych aktywności fizycznych, takich jak bieganie czy jazda na rowerze.

Zachowaj zdrowe nawyki na dłużej!

Jeśli uda ci się osiągnąć zamierzony efekt i waga w miesiąc spanie o 5 kg to zastanów się nad tym, aby swoje nawyki zachować na dłużej. Jeśli nagle znowu zaprzestaniesz regularnych treningów oraz nie zadbasz o właściwą dietę to te 5 kg może szybko wrócić do Twojej wagi. Oczywiście nie musi być to tak restrykcyjna dieta oraz nie musisz się katować codziennie na siłowni. Ale zachowanie przynajmniej w połowie takiej diety jak wyżej oraz wycieczka raz na jakiś czas na siłownię albo na rower na pewno nie zaszkodzą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here