Czy jest Counter Strike: Global Offensive, czyli popularny CS GO? To gra wieloosobowa w formie pierwszoosobowej strzelanki. To kolejna odsłona popularnej serii Counter-Strike. Została zaprezentowana w 2012 roku i z miejsca zyskała dużą popularność wśród graczy. CS GO stał się również jedną z najpopularniejszych gier uprawnianych w ramach sportu elektronicznego. Oprócz graczy, grę pozytywnie ocenili również profesjonalni krytyce. W internecie można znaleźć mnóstwo poradników związanych z tą grą. W niniejszym artykule podpowiemy ci jak zmienić celownik w cs go. Zapraszamy do lektury.

Jak zmienić celownik w CS GO?

jak zmienić celownik w cs goW poniższym poradniku zostanie przedstawione jak należy postępować chcąc zmienić celownik w grze Counter Strike: Global Offensive. Taka zmiana będzie miała pozytywny wpływ na bardziej precyzyjne i łatwiejsze celowanie w grze. A więc jak zmienić celownik w cs go? Istnieją dwa sposoby. Zaczynając od pierwszego stwórz na początku plik o nazwie celownik.cfg za pomocą notatnika. Gdy już masz przygotowany dokument to wklej do niego komendy wybranego wcześniej celownika. Następnie zapisz plik w steam/SteamApps/common/Conuter-Strike Global Offensive/csgo/cfg. Po odpaleniu gry uruchom konsole (~) i wpisz exec celownik.cfg. Od tego momentu możesz już używać swojego nowego celownika.

W drugim sposobie trzeba będzie wykorzystać mapę ze steam Workshop. Mapę pobieramy wchodząc w warsztat steama, następnie wchodzimy w sekcję Counter Strike: Global Offensive i wyszukujemy mapę crashz’ Crosshair Generator v3. Po odpaleniu gry wchodzimy w zakładkę mecz z botami i z menu warsztatu wybieramy naszą pobraną wcześniej mapę i klikamy graj. Od tego momentu możemy już używać naszej mapy z generatorem celowników.

Obsługa generatora celowników

Sama obsługa generatora celowników jest banalnie prosta. Wystarczy kliknąć w wyświetlany celownik i wszystko już się automatycznie samo ustawi. Mapa oferuje też możliwość natychmiastowego sprawdzenia naszego celownika po przez strzelanie do botów automatycznie pojawiających się w wyznaczonej strefie. Warto też wspomnieć, że istnieję możliwość ustawienia celowników profesjonalnych graczy. Jeżeli wykonujemy zmianę celownika za pomocą pierwszego sposobu to komend na ustawienia celowników poszczególnych graczy należy szukać samemu.

Którą metodę instalacji celownika wybrać?

Jeżeli wybraliśmy druga metodę instalacji celownika to nie musimy się kłopotać w żadne szukanie odpowiednich komend. Autor mapy zamieścił bowiem celowniki wszystkich topowych graczy Counter Strike: Global Offensive już na swojej mapie. Jedyne więc co musimy zrobić to odszukać żądanego zawodnika i nacisnąć na jego celownik. I wszystko gotowe. Metoda druga jest więc znacznie łatwiejsza w obsłudze i daje możliwość szybkiego wyboru celownika z naprawdę bogatej palety. Jej wadą jest jednak to, że mapa może nie u każdego zadziałać i wtedy możemy poszukać pokrewnej mapy w warsztacie steam lub jedyne co nam pozostanie to skorzystanie z metody pierwszej, która wymaga od nas znacznie większego wkładu jak i pochłania większe zasoby czasu.

Internetowy generator

jak zmienić celownik w cs goJeżeli już decydujemy się z różnych powodów na metodę pierwszą i chcemy szybko wygenerować swój celownik, który będzie odpowiadał naszym potrzebom możemy skorzystać z internetowych generatorów. W tym celu wchodzimy na stronę „CS:GO Crosshair Generator”. Strona ta pozwala na wygenerowanie dowolnego celownika zgodnie z naszymi potrzebami. Wszystkie operacje wykonujemy za pomocą specjalnie przygotowanych suwaków. Olbrzymim plusem tego rozwiązania jest to, że cały czas będziemy mieli dostęp do podglądu tego jak obecnie wygląda nasz celownik. Gdy już stworzymy nasz wymarzony celownik to przechodzimy do pola „Config” w prawym dolnym rogu. To właśnie tam będą znajdowały się nasze komendy, które kopiujemy i wklejamy do wcześniej przygotowanego pliku w notatniku o, którym wspominałem opisując pierwszą metodę.

Czy warto zmienić celownik?

Jeżeli zastanawiacie się w ogóle czy zmiana celownika z podstawowego na swój własny ma sens to trzeba sobie powiedzieć wprost, że jak najbardziej. Podstawowy celownik oferowany nam przez producentów z Valve wcale nie daje nam najlepszych efektów podczas celowania. Ustawienie celownika pod nasze indywidualne preferencje umożliwi nam znacznie szybsze jak i dokładniejsze celowanie. Cały profesjonalny świat e-sportu w Counter Strike: Global Offensive używa specjalnie tworzonych pod potrzeby zawodników celowników. Jeżeli myślimy o polepszaniu naszych umiejętności w tej grze to zmiana celownika na niestandardowy powinna pojawić się prędzej czy później. W innym przypadku nasze umiejętności w celowaniu mogą nieznacznie odstawać od innych zawodników, a jak wiemy w CS GO liczy się jak najszybsze zabicie swojego przeciwnika. Zdecydowanie się na zmianę celownika na pewno nie zmniejszy naszych szans w starciu z przeciwnikami, a istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że nasze umiejętności wzrosną.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here